Suusatamine 22.02.2019

Alutaguse maratonil otsustas võitja ühesekundiline erinevus

21. Alutaguse maratoni põhidistantsil selgus võitja lõpusirgel.  Põnevas lõpuheitluses napsas võidu endale Martti Himma.  Himmal kulus 44km pikkuse võistlusmaa läbimiseks 2:04:55, vaid sekund hiljem ületas võidujoone Taavi Kaiv (2:04:56).  Kolmandana lõpetanud Sander Linnus kaotas Kaivile omakorda sekundiga (2:04:57).  Täpselt sama ajaga sai neljanda koha Andres Juursalu.

Naiste arvestuses tipus sama tihedaks ei läinud, Aveli Uustalu edumaa järgmiste suusatajate ees oli veenev.  Uustalu lõpuajaks 2:15:03, teiseks tuli Reeda Tuula-Fjodorov (2:25:27) ning kolmandaks Merilin Jürisaar (2:26:23).  Aveli Uustalu võitis ka Estoloppeti kaks nädala tagasi toimunud etapi, Tallinna suusamaratoni.

Lühemal, 22 km pikkusel võistlusmaal olid kiireimad Ardo Virkebau (1:10:42) ja Gerda Kivil (1:21:43).

Alutaguse suusamaraton sõideti klassikatehnikas.  44 km distantsi lõpetas 335 ning 22 km distantsi 54 suusatajat.

Kõiki Alutaguse suusamaratoni 44 km tulemusi näed Marathon100 andmebaasist siit ja 22 km tulemusi siit.

Fotod: Facebook, Alutaguse suusamaraton