Jooksmine 30.04.2022

Aristovile kolmas järjestikune Kadrina paisjärve jooksu võit

Laupäeval startis viies Lääne-Virumaa jooksusari ning seda taas kord Kadrina paisjärve jooksuga. Tundub, et ka jooksjad on otsekui paisu tagant välja pääsenud, sest osavõtjate arv tegi jooksusarja avaetapil rõõmsa üllatuse. 5 km põhidistantsi lõpetas koguni 135 jooksjat, koos kõikide võistlusmaadega sai tulemuse kirja koguni 220 inimest, mis on märksa rohkem kui mullu, tunamullu ning isegi koroonaeelsel 2019. aastal.

Võistluse kiireimaks osutus, kolmandat aastat järjest, Dmitri Aristov (Treeningpartner). Kaks aastat tagasi, mil võistlus toimus juulis, tuli võit tulemusega 17.19, mullu, mil sündmus lükkus juunikuusse, kujunes võidutulemuseks 17.25, täna läks vaja pool minutit kiiremat jooksu, sest muidu oleks tulemuseks olnud vaid kolmas koht.

Aristov võttis siiski võidu tulemusega 16.40, teisena ületas finišijoone Peep Jalakas (Sparta), kes jäi võitjast maha vaid 10 sekundiga. Aleksandr Kuleshov (Treeningpartner) oli sel korral kolmas, kaotust Jalakasele tühised kaks sekundit (16.52).

Naistest oli kiireim triatleet Liisa Rohila (Tripassion), kes sai tulemusega 20.55 üldarvestuses 24. koha. Kuus sekundit hiljem lõpetades jäi Marit Hiiemaa saagiks teine koht (21.01). Laura Elisabeth Christel Lään RR Suusaklubist pälvis kolmanda koha (21.42).

2,5 km pikkusel noortedistantsil olid kiireimad Kert Karm ja Merit Nõmmiste.

Lääne-Virumaa jooksusari jätkub 22.05 toimuva 31. Kunda linna jooksuga.

Kõiki tänase Kadrina paisjärve jooksu tulemusi vaata Marathon100 andmebaasist SIIT.

Võistluse ajavõtuteenus: Nelson Timing.