Jooksmine 03.09.2021

Aseri savijooksu võitsid Taavi Kilki ja Jevgenia Salak

Lääne-Virumaa jooksusari jätkus kahe nädalase pausi järel kaheksanda etapiga Aseril. Aseri savijooksu 6 km pikkuse põhidistantsi võitis sarnaselt jooksusarja eelmise etapiga Taavi Kilki. Kui Tapa valla rahvajooksul oli Kilki edumaa järgmiste lõpetajate ees 16 sekundit, siis sel korral oli võidumarginaal pea kaks korda suurem. 6 km distantsi võit tuli ajaga 19.28.

Teise koha pälvis Steven Rehelem, kes oli samal positsioonil Aseri savijooksul ka mullu (19.58). Kolmanda koha sai Kaarel Kilki (20.25).

Naistest oli kiireim tänavuses Lääne-Virumaa jooksusarjas korduvalt poodiumil seisnud Jevgenia Salak (23.24). Maarit Einsalu sai teise koha (24.59) ning Kai Saar kolmanda (25.12).

Lühema, 2,5 km pikkuse distantsi võitsid Igor Krawczyk ja Merit Nõmmiste.

Kokku sai võistlusel tulemuse kirja 162 osavõtjat.

Kõiki Aseri savijooksu tulemusi näed Marathon100 andmebaasist siit.  Märkides soo/vanuseklassi näed võistluse tulemusi soovitud vanusegrupi lõikes.

23. Aseri savijooks oli Lääne-Virumaa jooksusarja kaheksas etapp. Jooksusari jätkub 19. septembril 37. korda toimuva Rakvere rahvajooksuga.

Võistluse ajavõtuteenus: Nelson Timing OÜ.