Jooksmine 18.12.2021

Audi vana-aasta jooksu võitsid Karel Hussar ja Maria Veskla, maratonis kiireim Aleksandr Kuleshov

Tallinnas toimunud vana-aasta jooksu maratonidistantsi võitis Aleksandr Kuleshov tulemusega 2.39.35. Kuleshov saavutas juba esimese 8,4 km pikkuse ringi lõpuks järgmiste jooksjate ees kahe minutilise edumaa ning ei loovutanud oma liidripositsiooni võistluse käigus kordagi. Teise ringi lõpuks oli kahest minutist saanud neli ning kuigi Kuleshovi tempo distantsi teises pooles mõnevõrra langes, ei ohustanud keegi tema tänast võitu.

Teise koha sai uue isikliku rekordi 2.45.52 püstitanud Tiit Oinus. Senine rekord paranes minuti võrra.

Kolmanda koha nimel käis tihe võitlus Leivo Sepa ja Aare Kutsari vahel. Kutsar püstitas küll uue isikliku rekordi ning läbis 42,2 km võistlusmaa netoaegade arvestuses Leivost kiiremini, kuid mees-mehe võitluses jäi Leivo Sepp siiski peale. Kolmas koht tuli ajaga 2.52.55, Kutsarile läks protokolli ametliku ajana kirja neli sekundit nõrgem resultaat.

Meeste maratoni esikolmik.

Naistest ükski jooksja täna Maris Terno võitu ei ohustanud, kuid see ei takistanud teda uue isikliku rekordi püstitamisel. Olid ju tänased ilmaolud kiireks jooksuks ülihead: lumevaba asfalt, mõned soojakraadid ning vaid kerge tuul tegid jooksmisest puhta naudingu. Terno nautis tänast rada 3 tunni 14 minuti ja 4 sekundi jagu.

Talle järgnesid Katriin Ever (3.45.32) ja Siiri Pilt (3.49.05).

Lühema, 8,4 km pikkuse rahvajooksu parimad olid Karel Hussar (25.49) ja Maria Veskla (35.05). Üldarvestuses järgnesid Hussarile väikeste vahedega lõpujoone ületanud Deniss Šalkauskas (27.01) ja Mark Abner (27.10).

Meeste esikolmik

Naistest pälvisid teise-kolmanda koha Annika Roosleht (35.56) ja Maret Volens (37.40).

Teatemaratonil said tiimidest võidu 21CC Trihards Noormehed (meestiimid), Sparta Segased (segatiimid), 21CC Trihards Neiud (naistiimid). Kokku võttis üksteisest mõõtu 61 viieliikmelist tiimi.

Parimad naistiimid

Kõiki vana-aasta jooksu tulemusi näed Marathon100 andmebaasist siit.  Märkides soo/vanuseklassi näed võistluse tulemusi soovitud vanusegrupi lõikes.

Kui olid ka ise rajal, anna ka omapoolne hinnang võistluse korralduse kohta.  Jooksjate tagasiside võimaldab korraldajatel võistlusi paremaks muuta, selle põhjal selgitatakse ka Eesti parimad jooksuvõistlused.

Võistluse ajavõtuteenus: Championchip Eesti OÜ.

Fotod: Facebook

Võistluse korraldus: Stamina SK