Jooksmine 29.07.2023

E-lux Peetri jooksu võitsid Rauno Laumets ja Liis-Grete Arro

Eesti ühest kiirema rajaga jooksuüritusest, E-lux Peetri jooksust kujunes põnev ja meeleolukas võistlus, kus nii naiste kui meeste võit oleks peaaegu et läinud ühte perre, kuid lõpuks jäid sellisest topeltvõidust puudu vaid üksikud sekundid. Nii võttis naistest väärt võidu Liis-Grete Arro, kes tulemusega 36.34 lõpetades edestas teise koha saanud Kaisa Kukke viie sekundiga (36.39).

Jooksupere teine liige, Karel Hussar kahjuks Liis-Gretega samale pjedestaali astmele tõusta ei saanud, puudu jäid needsamad viis sekundit. Võidu võttis Rauno Laumets, kes ületas lõpujoone ajaga 31.28. Karel Hussar jäi niisiis maha viie sekundiga, tulemuseks 31.33.

Kolmanda koha sai meestest Jaanus Kallaste, kuid temal kogunes kaotust võitjale juba enam kui minut, tulemuseks 32.49.

Tihedasse esikuuikusse mahtusid veel Argo Jõesoo (33.05), Aleksandr Kuleshov (33.16) ja Oliver Annus (33.36).

Naistest pälvis kolmanda koha Maris Heinaru (37.46), kellele samuti napilt, taas kord nimetatud viie sekundiga kaotas Liina Tšernov (37.51).

Neile järgnesid Kaari Kink (38.30) ja Kertu Kula (38.45).

Enne põhijooksu toimunud 4,9 kilomeetri pikkuse heategevusjooksu võitis Aaro Tiiksaar (16.32), kes mõni hetk hiljem asus ka põhijooksu starti. Teise koha sai Peetris Janar Juhkov (16.50) ning kolmanda Ilmar Rillo (17.07).

Naistest moodustasid heategevusjooksu esikolmiku Õnne Täht (19.52), Maria Veskla (20.02) ning Hanna Liisa Värik (20.15).

Samal rajal toimunud noortejooksu parimad olid meestest Hugo Rask (16.41), Ronan Salmu (16.57) ja Rico Kruus (17.13) ning neidudest Meri Lill Plagnaud (19.32), Marit Tarm (20.27) ja Viola Nikitina (21.17).

Kokku sai kolmel ajavõtuga jooksudistantsil tulemuse kirja 676 osavõtjat, kellele lisandusid lastejooksude ning virtuaaljooksu osavõtjad.

Kõiki Peetri jooksu esialgseid tulemusi vaata Marathon100 veebist siit:

10 km distants

Heategevusjooks

Noortejooks

Kui olid ka ise rajal, anna ka omapoolne hinnang võistluse korralduse kohta. Osavõtjate tagasiside alusel valitakse aasta lõpus 2023.a. parimad jooksuüritused. Oma tagasisidet saad anda reede, 4. augustini.