Jooksmine 09.06.2022

Eesti jooksjad püstitasid Espoo Motonet GP-võistlusel mitmeid hooaja tippmarke

Kolmapäeval oli mitmeid Eesti kergejõustiklasi stardis Soomes Espoos toimunud Motonet GPvõistlustel. Staadionialadel püstitati mitmeid hooaja tippmarke.

1500 meetri B-finaalis oli stardis kolm eestlannat, Laura Maasik võitis jooksu Eesti hooaja tippmargiga 4.32,02, Viola Hambidge oli uue isikliku rekordiga kolmas (4,38,94) ning Birgit Pihelgas kuues (4,41,85).

800 meetris tuli Rasmus Kisel Eesti hooaja tippmargiga 1.49,14 kuuendaks, võistluse kiireim oli Djoao Lobles Hollandist (1.46,89). Sama distantsi B-finaalis oli Enari Tõnström teine (1.52,03).

200 m distantsil oli rajal Kreete Verlin, kes sai tulemusega 24,35 (+1,7) A-finaalis seitsmenda koha.

Ann Marii Kivikas võitis 200 meetri B-finaali tulemusega 23,84 (Eesti hooaja tippmark). Robin Sapar oli meeste B-finaalis viies (21,68). Ka Sapari tulemus on Eesti hooaja tippmark.

100 m tõkkejooksus tuli Diana Suumann neljandaks (13,67), Anna-Maria Millend oli samal distantsil kuues (13,73). Võistluse võitis Crystal Morrison Jamaikast (13,10). Eeljooksus läbis Millend sama võistlusmaa mõni sajandik kiiremini (13,69). Suumannist ja Millendist ei ole ükski eestlanna sel hooajal antud distantsil kiirem olnud.