Jooksmine 29.09.2024

Eesti jooksjatelt Berliini maratonil suurepärased tulemused

Sadakond eestlast startis pühapäeval toimunud 50ndal Berliini maratonil, mis on tuntud kui maailma üks kiireima rajaga jooksumaratone. Püstitati mitmeid suurepäraseid isiklikke rekordeid ning ka üks veteranide vanuseklassi Eesti rekord.

Sellega sai hakkama Aleksandr Kuleshov, kes läbis maratoniraja uue isikliku rekordiga 2.30.02, mis on vanuseklassi M45-49 uus Eesti rekord. Senine rekord oli Kuleshovi enda poolt kolm nädalat tagasi Tallinnas joostud 2.31.46.

Kiireim eestlane rajal oli vahetult Kuleshovi ees lõpetanud Roman Fosti, kes sai tulemusega 2.29.53  297. koha.

Kiireim Eesti naine oli Marion Tibar, kes ületas lõpujoone ajaga 2.54.34. Tibari tulemus on vanuseklassis N40-44 Eesti kõigi aegade paremuselt teine, temast on selles vanuseklassis kiirem olnud vaid Kaisa Kukk selle-aastasel Tallinna maratonil.

Koguni 19 eestlast läbis Berliinis maratoni kolmest tunnist kiiremini.

Maratoni võitsid naistest Tigist Ketema (Etioopia) tulemusega 2.16.42 ning Milkesha Mengesha (Etioopia) tulemusega 2.03.17.

Kõikide Berliinis startinud eestlaste tulemusi vaata Marathon100 veebist siit.