Jooksmine 08.10.2023

Eesti maastiku maratoni võitsid Kaupo Tiislär ja Külli Sizask

Eesti maastiku maratoni, mille kohta on paslik öelda ka Eesti ilusaima rajaga jooksumaraton, võitis Kaupo Tiislär. Nädalavahetusel vett ja vilet saanud metsarada sobis maastiku-ultratele spetsialiseerunud Kaupo Tiislärile kenasti. Võit tuli kargel sügispäeval tulemusega 3.21.26.

Eesotsas olid vahed üsna väikesed, teise koha pälvis Matt Rammo tulemusega 3.23.15. Kolmandat-neljandat kohta eraldas üksteisest vaid tühine sekund, Mattis Rätsep pälvis lõpuks kolmanda koha ajaga 3.24.49 ning Dorel Curtescu neljanda (3.24.50).

Tubli jooksu tegi ka kiireim naine, üldarvestuses kümnendana lõpetanud Külli Sizask, tulemuseks temal 3.49.10. Merili Palu sai naistest teise koha, kuid tema aeg jäi raskel maastikurajal juba neljast tunnist nõrgemaks (4.07.26).

Naistest pälvis kolmanda koha Kairit Fitzgerald (4.09.45).

25 km pikkuse matkaraja kiireim oli Rainer Kravets, ajaks temal 1.50.51. Ka kaks järgmist meest matkasid selle võistlusmaa kahest tunnist kiiremini, teise koha sai sel korral Rimo Timm (1.52.28) ning kolmanda Kait Vahter (1.54.04).

Keskmaa kiireim naine oli täna Viivi Anne Soots (2.20.56), kellele järgnesid Viola Nikitina (2.28.58) ja Nele Juntson (2.35.10).

Uue, 15 km pikkuse distantsi kiireimad olid Tanel Trasberg ja Janne Epner.

Kokku sai sel ilusal sügispäeval Eesti maastiku maratonil tulemuse kirja 427 osavõtjat.

Kõiki Eesti maastiku maratoni tulemusi vaata Marathon100 veebist siit:

Maraton

Keskmaa

Lühidistants

Kui olid ka ise rajal, anna ka omapoolne hinnang võistluse korralduse kohta. Saad seda teha kuni reede, 13. oktoobrini.