Jooksmine 13.10.2018
Janek Oblikas

Eesti Maastiku Maratonil ei saanud keegi Sander Linnusele vastu, naistest kiireim Kirti Rebane

President Kersti Kaljulaid lühemal distantsil naistest neljas!

Sander Linnus näitas tänasel Eesti Maastiku Maratonil, et nädalase vahega kahe maratoni jooksmine ei ole ka pjedestaali-meestel midagi kontimurdvat.  Eelmisel laupäeval tuli Tartu Linnamaratonil isiklikust rekordist vaid 24 sekundit nõrgema tulemusega 2.42.41 kolmas koht.  Täna, hoopis teistsuguse rajakatte ja  -profiiliga Eesti Maastiku Maratonil oli tulemus vaid 24 minutit nõrgem – 3.08.41 tõi võidu enam kui viie minutilise edumaaga järgmiste ees.

Matt Rammo, kelle isiklik rekord Sandri omaga samast klassist (2.46.59) oli täna teine tulemusega 3.13.46.  Vaid 50 sekundiga jäi temast maha Martin Vilismäe (3.14.36).

Naistest oli täna kiireim üldarvestuses 23. kohal lõpetanud Kirti Rebane (3.51.59).  Teiseks tuli Viivi-Anne Soots (3.57.16) ning kolmandaks Maret Müür (4.03.45).

Lühemal. 25km pikkusel võistlusmaal oli parim Ahti Saluvee (2.05.55), talle järgnesid Kaarel Kuurmaa (2.13.51) ja Anders Akerman (2.16.10).

Naistest läbis nn. matkadistantsi kiireimini Anu Akerman (2.16.10).  Mirjam Vint oli teine (2.26.52) ning Maria Kivimäe kolmas (2.31.17).  Vaid 3 minutiga jäi poodiumilt välja Eesti Vabariigi president Kersti Kaljulaid, kes sai naiste arvestuses neljanda koha.

Eesti Maastiku Maraton pakkus superilusa sügisilmaga hunnituid vaateid ning oktoobrikuiselt värvilist Eesti loodust.  Sel korral oli ka rada varasemast märksa kuivem, mis võimaldas ka maratonidistantsi läbi viia plaanitud pikkuses ehk standardse 42,2km pikkusena.

Lahemaa ja Aegviidu kandi loodust nautis täna 349 jooksjat-kõndijat.

Kõiki Eesti Maastiku Maratoni 42km tulemusi näed Marathon100 andmebaasist siit ja 25km tulemusi siit.

Kui olid ise ka rajal, anna ka omapoolne hinnang võistluse korralduse kohta.