Jooksmine 09.11.2021
Epp Jalakas

Eesti naiskond saavutas Euroopa politsei krossijooksu meistrivõistlustel viienda koha

5.-8. novembrini Taanis Aarhusis peetud Euroopa politsei krossijooksu meistrivõistlustel saavutas eestlaste kõige kõrgema individuaalse koha Kaisa Kukk, kes tuli nelja Saksamaa jooksja ja nende vahel hõbemedali võitnud prantslanna järel kuuendaks.

Võistkondlikus arvestuses läks kirja iga riigi kolme parema naisvõistleja koht ning Kaisa 6. kohale Ritve Reinumäe 31. kohta ja Ege-Lii Luige 33. kohta lisades sai Eesti politsei naiskondlikus arvestuses Saksamaa, Hispaania, Suurbritannia ja Prantsusmaa järel 5. koha.

Kokku oli võistlustules 11 naiskonda. Neljanda naisjooksjana osales Eesti eest Ksenia Savchenko.

Meestest olid meie politseid esindamas Martin Tarkpea, Heiki Mägi ja Kaarel Trepp. Meeste arvestuses sai Eesti tiim 22 võistkonna seas 21. koha, eestlastest oli parim Martin Tarkpea, kes lõpetas individuaalarvestuses 72. Kohal-

Võistlusolud olid rasked, libedal ja porisel tõusurohkel mururajal oli naiste distants üle 8 km ja meestel ca 12 km.