Jooksmine 17.09.2023

Eesti pikima 50 km jooksu võitsid Leivo Sepp ja Külli Sizask

Lõuna-Eestis Karula rahvuspargis toimunud Veetka ultra 50 km jooksu võitsid Leivo Sepp ja Külli Sizask. Leivo suutis maastikul kulgenud raja läbida ainsa võistlejana 4 tunnist kiiremini ületades lõpujoone ajaga 3.55.35.

Ainsana suutis võitjaga enamvähem samas tempos püsida Moldova jooksja Dorel Curtescu, kelle lõpuaeg läks 20 sekundit üle 4 tunni.

Kolmanda koha sai Jevgeni Bogatõrjov.

Naistest teenis ultrajooksu võidu Külli Sizask, kellele läks protokolli ajaks 4.40.12. Teise koha saanud Julia Rakitina jäi maha ligi kümne minutiga (4.49.06). Kolmas oli sama võistluse kaks aastat tagasi võitnud Margit Avikson (4.52.33).

35 km pikkuse võistlusmaa parimad olid Marek Karm ning üldarvestuses väga hea kolmanda koha pälvinud Kerta Kõiv.

15 km distantsi võitis Kenny Kivikas.

Kokku läks Karulas rajale 90 võistlejat, kes kõik lõpuks ka metsast ilmselt välja jõudsid.

Kui sa osalesid Veetka ultral, palume sul anda ka tagasisidet ürituse korralduse kohta. Saad seda teha reede, 29. septembrini.