Jooksmine 24.07.2021

Eesti raskeima jooksumaratoni lõpetas 3 jooksjat

Reede õhtul kell 19.00 anti start võistlusele, mida rahvajooksuks nimetada keeruline. Ühest küljest, kui palju rahvast asuks starti 42,2 km pikkusel võistlusel, mille käigus koguneb 2400 tõusumeetrit? Teisest küljest, kui palju sellise rajaprofiiliga võistlusel üldse joosta on võimalik! Kui igal 1,9 km pikkusel ringil tuleb tõusta Tallinna Mustamäe nõlvale, siis varem või hiljem muutub jooks kõndimiseks.

Seetõttu pole ka imestada, et Mustamäe nõlva extravaganza nimelise avantüüri 42,2 km pikkuse jooksumaratoni lõpetas 3 jooksjat. Tõenäoliselt oli tegemist ka Eesti esimese jooksumaratoniga, mille võiduaeg oli aeglasem viiest tunnist.

Nimelt pälvis sel võistlusel võidu Priit Valk tulemusega 5:04:11. Üle viie tunni läinud lõpptulemus tähendas seda, et võitja ületas finišijoone neli minutit peale südaööd.

Teise koha sai sel võistlusel Peeter Kand, kes jäi võitjast maha ligi kolmveerand tunniga, tulemuseks 5:46:11. Kolmanda koha pälvis ürituse korraldaja Olle Rõuk, kes pääses jooksurajalt mõni minut enne kella kahte hommikul (tulemus 6:52:32).

Võistlusel oli kavas ka lühidistants ehk poolmaraton. Selle kiireim oli Martin Sagaja (2:23:45). Martin on jooksuvõistlustel varemgi kolmest tunnist kiirem olnud, nimelt maratonis.

Kõiki Mustamäe nõlva extravganza tulemusi näed Marathon100 andmebaasist siit.