Jooksmine 23.02.2022

Eesti sportlased on veteranide EM-ilt võitnud juba 8 medalit

Bragas, Portugalis toimuvad veteranide kergejõustiku Euroopa meistrivõistlused on Eestile alanud edukalt. Võidetud on juba kaheksa medalit! Ilmar Tageli avapäeval saadud hõbemedalile 8 km krossijooksus on lisandunud mitmed autasud ka staadionialadelt.

Kõige edukamaks alaks on olnud 400 m jooks ning vasaraheide. Nii teenis Tiia Krutob vasaraheites (N80) kulla (23.97) ning Genro Paas hõbeda M40 vanuseklassis tulemusega 51.48 ja Indrek Paas samuti hõbeda (M35, 50.79).

Klaarika Eksi oli 400 m distantsil vanuseklassis N45 hõbedal (61,27), kullast jäi puudu vaid 11 sajandikku. Sellele lisaks võitsid eestlased 400 meetris kaks pronksi. Leili Teeväli teenis vanuseklassis N75 pronksmedali tulemusega 2.20,63. Hõbemedal jäi kolme sekundi kaugusele. Samat karva medali saavutas ka Andrus Mutli, kes läbis ühe staadioniringi ajaga 55,72. Kuld võideti tulemusega 51,45 ning hõbe 54,07ga. Erge Viiklaid oli 400 meetris vanuseklassis N50 viies (68,44).

Marko Ulla kõrgushüppes vanuseklassis M50-54 tulemusega 1.61 pronksmedali. Hõbemedal võideti sama tulemuse, kuid vähema katsete arvuga.

Napilt jäi medalita M75 vanuseklassis kaugushüppes Jürgen Lamp, kes oli tulemusega 3.60 neljas.

800 m distantsi läbis Raido Raspel vanuseklassis M50 tulemusega 2.12,90, mis andis talle oma eeljooksus neljanda koha. Ka Ilmar Tagel jäi vanuseklassis M80 400 m distantsil neljandaks.

60 m jooksus võitis oma eeljooksu Ülo Randaru (M60) tulemusega 8,25.

Medalitabelit juhivad Hispaania ja koduradadel võistlev Portugali koondis. Meie põhjanaabrid soomlased on võitnud 12 medalit, lätlased 5 ning leedulased ühe.