Jooksmine 27.03.2024

Eesti sportlased võitsid kergejõustiku veteranide EM-võistlustelt 17 medalit

Poolas Torunis toimunud kergejõustiku veteranide EM-võistlused kujunesid eestlaste jaoks edukaks, koju naasti koguni 17 medaliga, millest viis olid kuldsed.

Kõige suurema medalisaagi teenis tiitlivõistlustelt Jürgen Lamp, kes tuli vanuseklassis M80 Euroopa meistriks kolmel alal. Kõrgushüppes tuli kuld tulemusega 1.23, kaugushüppes andis meistritiitli 3.68 ning kolmikhüppes 8.39.

Meistrikulla pälvisid ka Kristi Võhmar vanuseklassis N35 kolmikhüppes (11.90) ning Indrek Teras vanuseklassis M35 raskusheites (16.31). Mõlemad võitsid veel teisegi medali, nii tuli Kristi Võhmar oma vanuseklassis kaugushüppes hõbedale (5.49) ning Indrek Teras vasaraheites pronksile (50.77). Teine kuld jäi Võhmaril kaugushüppes vaid kolme sentimeetri kaugusele.

Jooksjatest pälvisid kaks medalit Margus Kirt, Aleksandr Kuleshov ja Helgi Kuusk. Vanuseklassis N75 võistlev Helgi Kuusk sai hõbeda 6 km krossijooksus ning pronksi 400 m jooksus (2.12.19). Margus Kirt teenis vanuseklassis M55 pronksi nii 1500 meetris (4.24.01) kui 3000 m jooksus (9.23.79). Aleksandr Kuleshov võitis mõlemad medalid maratonis, individuaalselt tulemusega 2.34.24 hõbeda ning võistkondlikult vanuseklassis M45 koos Valeri Kääpa ja Janek Oblikasega pronksi.

Hõbeda võitsid Aros Lain M40 odaviskes (52.65), Ivar Raig M70 seitsmevõistluses (3441), Klaarika Eksi N45 viievõistluses (3347) ning Mati Tiidre M80 teivashüppes (2.00).

Vanim EM-il võistlenud sportlane oli Kreeka jooksja Konstantinos Chatziemmanouil, kes lõi vanuseklassis M95 kaasa neljal alal. Uued maailmarekordid sündisid nii 60 kui 200 meetri jooksus, samuti 400 meetris, 800 meetri distantsil jäi tippmark napilt püstitamata.

Tiitlivõistlustel oli rajal ka mitmeid endisi tippsportlasi, olümpiamängudel oma riiki esindanud kergejõustiklasi. Näiteks M45 vanuseklassis võistles 2010.a. hallis sprindis maailmameistriks tulnud Dwain Chambers (avafotol, foto autor Ernesta Karaškienė), kes võitis loomulikult 60 m ka Torunis, sel korral tulemusega 6,93.