Jooksmine 07.10.2021

Eesti tiim võitis dramaatiliselt kulgenud seiklusspordi MMil hõbemedali!

Eesti tiim Estonian ACE Adventure/La Sportiva koosseisus Reeda Tuula-Fjodorov, Rain Eensaar, Silver Eensaar ja Timmo Tammemäe võitis Hispaanias toimuvatel seiklusspordi MM-võistlustel ajaloolise hõbemedali. Ükski Eesti võistkond pole varem antud spordiala MM-võistlustel medalit võitnud.

Esikoha võitis Rootsi võistkond Swedish Armed Forcers Adventure Team, kuhu kuulusid John Karlsson, Oskar Svärd, Emil Dahlqvist ja Malin Hjalmarsson.

Kolmanda koha sai Rootsi võistkond NIAR Adventure Racing Team.

Eesti võistkond oli enam kui 600 km pikkusel võistlusel veel 100 km enne lõppu liiderpositsioonil, kuid elas siis üle tõsise tagasilöögi. Võistkonna navigeerimise eest vastutava Timmo Tammemäe kehatemperatuur kukkus, toit ei püsinud sees ning nõrkus võttis võimust. Võistkond proovis Timmot aidata pannes talle selga soojad riided ning andes sooja juua ja süüa. Mõne tunni möödudes Timmo olukord paranes ning tiim sai jätkata võistlemist, kuid sel hetkel polnud võistkonna eesmärgiks enam maailmameistri tiitel, vaid kõikide võistkonna liikmete turvaline finišeerimine.

Tammemäe kommenteeris ärevaid hetki hiljem korraldajatele: „Mul hakkas külm, ma olin väga väsinud, oksendasin ning toit ei püsinud sees. Mul olid hallutsinatsioonid. Vahetusalas minu olukord tasapisi paranes. Uskumatu, mida kaks banaani ja pudel koolat inimesega teevad. See polnud imeravim, kuid aitas väga palju.“

Võistkonna kapten, Silver Eensaar lisas: „Liikudes neli päeva ning enam kui 500 km ning magades vähem kui kolm tundi, on selliste asjade juhtumine paratamatu, sellised asjad lihtsalt juhtuvad. Me tegime regulaarseid oksendamispeatusi, nii Reedal kui Timol olid probleemid, kuid me jätkasime.“

Võistluse võitnud Rootsi sõjaväe tiimile kaotasid eestlased lõpuks kolme tunni ja 53 minutiga, mis neli päeva kestnud võistlusel on otsekui sekundikümnendik. Kolmanda koha tiimi edestasid eestlased ligi kahe tunniga.

Teine Eesti tiim, Seiklushunt/Honey Power (Joosep Tammemäe, Sander Linnus, Lauri Tammemäe, Piibe Tammemäe) hoiab hetkel 17. kohta.

90 startinud võistkonnast said tulemuse kirja 53.

Eestlaste senised parimad kohad seiklusspordi MM-võistlustelt olid viies koht 2015.a. Brasiilias toimunud tiitlivõistlustelt ning 6. koht 2017.a. ja 2018.a. MM-ilt. 2018.a. Kataloonias tuli Estonian ACE Adventure Team seiklusspordi Euroopa meistriks.