Jooksmine 01.11.2021

Eesti ühe mägiseima jooksumaratoni, Trailhunt Vooremäe 1000, võitis Pärtel Piirimäe

Trailhunt Vooremäe 1000 on võistlus, mille tõusumeetrid on võrreldavad nii mõnegi välismaise mägimaratoniga. Neid koguneb nimelt täispika maratonidistantsi peale enam kui 1000. Seetõttu on siin võiduks vajalik nii head vastupidavust, kui mägisel maastikul jooksmise kogemust.

Laupäeval Vooremäe terviseradadel kulgenud võistluse võitiski jooksja, kelle maratoni rekord on nii hea kui 2.47.57, kuid kel ka piisavalt maastiku-ultra kogemust. Pärtel Piirimäe viies start Vooremäe tuhandel lõppes ajaga 3.51.08, teisena lõpetanud Priit Kingo jäi maha viie minutiga (3.56.59) ning Gunnar Kingo kaotas teist samapalju (4.04.42).

„Täna oli ju super ilm ja rada oli mõnusalt kuiv ja kiire,“ märkis Pärtel Piirimäe (fotol) Vooremäel võidukalt kulgenud võistluse kohta. „Korra tegin väikese pauna juurde ka, peab ikka tähelepanelik olema. Muidu super jooks ja korraldus. Konkurente teisel ringil enam ei näinud. Sain üksi loodust nautida. Kolm korda olen võitnud 32 km distantsil, korra 16 km omal ja nüüd sain siis maratonis ka silma pähe.“

Naistest oli maratonirajal parim Ulvi Lond (5.47.34), Dagmar Nurges jäi temast maha seitsme minutiga (5.54.50). Kolmanda koha pälvis Mairi Põder (6.34.59).

32 km pikkusel võistlusmaal võtsid teineteisest mõõtu Carry Saluste ja Mikk Orasmaa. Kui Saluste on tuntud rohkem ühe Eesti parima takistuskrossi jooksjana, siis Orasmaal on rohkem pikemate distantside kogemust. Sel korral jäi peale Saluste, kes läbis 32 km ajaga 2.33.38. Mikk Orasmaa kaotas täpselt kahe minutiga.

„Rada oli raske,“ kommenteeris maastikujooksu Carry Saluste. „Tahtsin esimese ringi rahulikult võtta, et vaadata, millised tõusud on. Esimese ringi lõpus märkasin, et järgmine jooksja võtab mu kinni, on tõusudel palju kiirem, aga laskumistel sain jälle eest ära. Kui tuli rohkem laskumisi, pingutasin rohkem ja sain vahe sisse. Väga äge oli.“

Naistest oli sel distantsil parim Katrin Lehtpuu, kellele järgnesid Kaivi Kukk ja Simone Niinemägi.

Üheringilisel 16 km rajal olid parimad Marge Türn ja Rasmus Kruusa.

Trailhunt Vooremäe lõpetas 57 osavõtjat.

Kõiki Vooremäe1000 tulemusi näed Marathon100 andmebaasist siit.  Märkides soo/vanuseklassi näed võistluse tulemusi soovitud vanusegrupi lõikes.

Kõik fotod: Aldis Toome, Seiklushunt