Jooksmine 29.10.2023

Eesti ühe raskeima jooksumaratoni võitis Rasmus Luha

Eesti ühe raskeima jooksumaraton, 1000 tõusumeetriga TrailHunt Vooremäe võitis Rasmus Luha (fotol, foto autor Aldis Toome). Sellel sajandil sündinud noor jooksumees läbis 42 km ajaga 4.03.03, võrdluseks: kolm nädalat tagasi märksa kergema rajaprofiiliga Tartu linnamaratonil oli Luha tulemus 3.24.11 ehk just nii palju on Vooremäe rada keskmisest raskem.

Teise koha teenis Priit Kingo, kes jäi võitjast maha vaid kahe minutiga, ajaks 4.05.16. Kolmas oli sel korral Indrek Heinla (4.21.24).

Naisi oli maratonirajal kaks, neist kiireim oli Anne Krull (5.32.51). Teise koha sai Tartumaal Jevgenija Saar (5.45.28).

28 kilomeetri pikkusel võistlusmaal teenis selge võidu Henry Räppo ajaga 2.06.37, naistest oli samal distantsil parim Daisi Rist (2.45.18).

14 km distantsi parimad olid Margret Zimmermann ja Rasmus Kruusa.

Kokku sai kolmel ajavõtuga distantsil tulemuse kirja 85 osavõtjat, neile lisandusid veel noortejooksudel ning matkal startinud.