Jooksmine 04.05.2022

Eesti ühe vanema jooksusarja, Pärnu aastajooksude hooaja avaetapi võitsid Martin Tarkpea ja Egle-Eliise Kurg

Eesti ühe vanema jooksusarja, tänavu 38ndat korda toimuva Pärnu aastajooksude korralduse võttis sel aastal üle Pärnu Kahe Silla Klubi, kes seisab ka selliste ürituste nagu nt. Jüri Jaansoni kahe silla jooks ja Pärnumaa Võidupüha maraton taga. Hooaeg startis teisipäeva õhtul toimunud esimese etapiga, kus põhidistantsiks oli 1,5 km.

Võistlusmaa läbis kõige kiiremini Martin Tarkpea (fotol), kelle ajaks fikseeriti 4.36,5. Ka teisena lõpetanud Jaanus Mäe sai tulemuse alla viie minuti, täpsemalt 4.48,6. Kolmanda koha pälvinud Kenneth Koort lõpetas ajaga 5.00,3-

Naistest oli kiireim täna 15aastaseks saav Egle-Eliise Kurg (5.38,3), kellele järgnesid Mirtti Verbitskas (5.46,5) ja Kätlin Maiste (5.57,0).

Kokku sai põhidistantsil tulemuse kirja 67 osavõtjat, sealhulgas sarja pikaaegne korraldaja Saima Rand. Aastajooksud jätkuvad teise etapiga täpselt kahe nädala pärast.

Pärnu aastajooksude esimese etapi tulemusi vaata Marathon100 andmebaasist siit.

Fotod: Elise Saarna, Facebook