Jooksmine 01.11.2023

Eesti uusima jooksumaratoni võitis Aaro Tiiksaar

Eesti uusima jooksumaratoni, kolmapäeval Adila heaolu- ja puhkekeskuses Raplamaal toimunud Pühali maratoni võitis Aaro Tiiksaar. 10,55 kilomeetri pikkusel ringil toimunud jooksumaratonil läbis Tiiksaar ainsa jooksjana 42,2 km kolmest tunnist kiiremini võttes ajaga 2.54.21 oma esimese maratonivõidu.

Pihalis sai teise koha Rainer Nagel, tema tulemuseks märgiti protokolli 3.03.39.  Kolmandana ületas lõpujoone Erkki Etverk (3.30.33).

Kiireim naine oli üldarvestuses kuuendana lõpetanud Ritve Reinumäe, tulemuseks 3.42.26.

Teise koha teenis Merike Annuk ja kolmanda Hene Karumaa.

Sama ürituse raames toimunud poolmaratoni parimad oild Kaarel Kuurmaa (1.23.22) ja Mirjam Vint (1.24.45), neist esimene püstitas keskmisest raskemal jooksurajal ka uue isikliku rekordi.

Lisaks olid ebatraditsiooniliselt kolmapäeval toimunud võistlusel kavas veel veerandmaraton, noortejooks ning teatemaraton. Kokku sai individuaalsetel jooksudistantsidel tulemuse kirja 39 osavõtjat.