Jooksmine 09.10.2022

Eesti vanima linnajooksu võitsid Tiidrek Nurme ja Tuuli Tomingas

Eesti vanima linnajooksu, 67ndat korda toimunud Viljandi linnajooksu kiireim oli Tiidrek Nurme (TÜ ASK). Eesti hetke kiireim maratoonar, keda on sel aastal olnud keeruline võita ka lühematel rahvajooksudel, oli 10,4 km pikkusel võistlusmaal teistest peajagu üle. Stopperid löödi seisma, kui stardist oli kulunud 31 minutit ja 59 sekundit.

Teise koha pälvis endine laskesuusataja ja nüüdne sama koondise treener Indrek Tobreluts (Spordiklubi TT). Viimastel aastatel ka kergejõustiku veteranide tiitlivõistlustel edukalt esinenud Tobreluts jäi küll Nurmest maha ligi kahe minutiga, kuid võttis ajaga 33.53  lõpetades tugevas konkurentsis väärt teise koha.

Kolmas oli Viljandis Ibrahim Mukunga Wachira (Keenia). Viimastel võistlustel nappide kaotustega leppima pidanud Mukunga pidi Tobrelutsule sel korral alla vanduma seitsme sekundiga (34.00).

Kui treeneril jäi linnajooksu võit võtmata, siis Tobrelutsu juhendatav Tuuli Tomingas (Spordiklubi TT) parandas selle iluvea. Naiste arvestuses pälvis Tomingas võidu ajaga 39.26. Lily Luik (Luik Triplets Team) jäi maha 14 sekundiga ja ületas lõpujoone teise naisena (39.40). Liina Kivi (Jooksupartner) sai naistest kolmanda koha (42.13).

Lisaks põhidistantsile oli kavas ka 4,4 km pikkune lühidistants, kus olid kiireimad Mia Lii Kaigas ja Roberto Kaljo. Kokku sai Viljandi linnajooksul tulemuse 452 osavõtjat.

Kõiki Viljandi linnajooksu tulemusi vaata Marathon100 veebist SIIT.

Võistluse ajavõtuteenus Championchip Eesti.