Jooksmine 24.02.2022

Eestile lisandus veteranide EM-il kuus medalit

Bragas, Portugalis toimuvad veteranide kergejõustiku Euroopa meistrivõistlused on jätkunud Eesti sportlastele väga hästi. Teise kuldmedali teenis Tiia Krutob, kes oli parim vanuseklassis N80 kettaheites tulemusega 17.15.  Kuldmedali oleks toonud kõik kuus Krutobi heidet.

Ilmar Tagelist sai nendel tiitlivõistlustel esimene kolm medalit teeninud eestlane. Esmalt pälvis ta pronksise autasu 800 m jooksus vanuseklassis M80 tulemusega 4.21,33, millele järgnes hea jooks 3000 m distantsil. Ka sel distantsil tuli pronks tulemusega 20.52,29.

Rohkem jooksualadelt kahjuks medaleid ei lisandunud, kuigi 800 meetris olid sellele lähedal kaks sportlast. Leili Teeväli jäi sel distantsil oma vanuseklassis kahjuks esimesena medalita. Ka Kätlin Jakk sai tulemusega 2.24,99 800 m jooksus vanuseklassis N40 neljanda koha.

Väga edukalt kulges ka kuulitüuge, kus Eestisse tuli täiskomplekt medaleid. Genro Paas pälvis Euroopa meistritiitli vanuseklassis M40 (15.62). Hõbemedal tuli Eestisse M75 vanuseklassis, kus Toomas Karm 10.05. Vanuseklassis M35 oli omakorda Indrek Teras pronksil (13.69)