Jooksmine 15.09.2023

Eestlanna võitis Valga-Valka rahvajooksu viie aastase pausi järel

Reedel toimunud traditsioonilisel Valga-Valka rahvajooksul läks üldvõit Lätti. 26ndat korda toimunud jooksuvõistluse võitis Arnis Ozolins, kelle kontol on ka sama võistluse 2020.a. esikoht. Seekordne võit tuli ajaga 13.28.

Valgamaa jooksusarjas tänavu mitmeid võite noppinud ning mullu ka Valga-Valka rahvajooksu esikoha võitnud Joosep Perv oli sel korral teine (13.40). Kolmanda koha pälvis Agnis Stulpinskis (Läti, 14.23).

Naiste arvestuses suutis eestlanna viimase viie aasta jooksul esimest korda nimetatud jooksu võita. Carmen Rääk läbis võistlusmaa konkurentidest ligi minuti võrra kiiremini pälvides tulemusega 16.34 selge võidu.

Teise koha sai Elīza Krista Kiršblūma (17.30) ning kolmanda Ketlin Kopp (17.45).

Lisaks põhidistantsile oli kavas ka 1,25 kilomeetri pikkune noortejooks.

Kahel jooksudistantsil sai tulemuse kirja 263 osavõtjat.