Jooksmine 05.09.2021

Eestlased võitsid rogaini EMil rekordiliselt palju medaleid

Nädalavahetusel Otepää lähistel toimuvatel rogaini ehk kestvusorienteerumise Euroopa meistrivõistlustel võitsid Eesti tiimid rekordiliselt palju medaleid. Koduseinte toetusel tulid meeste võistlusklassis Euroopa meistriks Sander Linnus ja Timmo Tammemäe (La Sportiva/Seiklushunt, fotol, foto autor Aldis Toome) kogudes 24 tunni jooksul 459 punkti. Samas klassis tulid hõbedale Sander Mirme ja Riivo Roose (Get Vaccinated) 443 punktiga. 11 punktiga kaotas neile ning tuli pronksile samuti Eesti tiim NOBE koosseisus Mehis Muru ja Martin Vilismäe.

Segatiimide arvestuses tulid Euroopa meistriks Ain Fjodorov ja Reeda Tuula-Fjodorov (Juusa Seiklushunt), neile järgnesid Viljar Grauen, Anneken Lemberg, Neeme Loorits (SASS). Pronksile jooksid Tõnis Piirisild ja Pille Vinne (O+). Samad tiimid võitsid medalid ka segatiimide veteranide (40-54) klassis.

Kontinendi meistriks tuldi ka naiste võistlusklassis, seal olid parimad Hannula-Katrin Pandis ning Piibe Tammemäe (Seiklushunt Women). Hõbeda võtsid Mariann Sulg ning Maris Terno (Mannid) ning pronksi Airi Alnek ja Marje Viirmann (Tipp ja Täpp). Viimatinimetatud tiim pälvis Euroopa meistri tiitli võistlusklassides WV ja WSV ehk naisveteranide ja superveteranide klassis.

Juunioritest tulid Euroopa meistriteks Brita Ploompuu, Sander Pritsik ning Jaan Viirmann (segatiimid), Andres Rõõm ja Martin Soeson (meestiimid). Naisjuunioride arvestuses eestlasi rajal ei olnud, mistõttu medalid läksid Ukrainasse.

Meesveteranide (vanus 40-54) osas võitsid hõbemedali Kaido Hallik ja Eduard Taivere, kuld läks lõunanaabritele lätlastele.

Superveteranide klassis (vanus 55-64) tulid kullale Eduard Pukkonen ja Jaak Väärsi. Selles klassis tuli Eestisse ka pronks, mille võitsid Maido Kaljur ja Tiit Tali.

Naiste ultraveteranide võistlusklassis (65+) tuli Eestisse hõbe, Liis Lille ja Tiina Talisoo järel tulid pronksile Anne Arold ning Marje Tobreluts.

Ka meeste ultraveteranide vanuseklassis saime hõbeda (Peep Eomois, Jüri Rokko).

Segatiimide ultraveteranide vanuseklassis võitsid Sulev Kuiv ning Ene Sulg kuldmedali.

Esialgsetel andmetel pälvisid Eesti tiimid rogain EM-võistlustel 23 eri värvi medalit. Kokku jagati tiitlivõistlustel 45 medalikomplekti. Mullu, mil EM toimus Lätis, jäi eestlaste saagiks 17 esikolmiku kohta.

Tiitlivõistlustel käis rajal 214 tiimi. Rogaini EMi korraldasid MTÜ Seiklushunt ning Eesti orienteerumisliit.