Jooksmine 17.05.2024
Tarvo Jõeste

Eestlased võitsid seiklusspordi maailmakarika etapi

13-18. mail Horvaatias toimuva seiklusspordi maailmakarikasarja etapi võitis Eesti võistkond ”Tactical Foodpack”.
Võistkonda kuulusid Anita Lehmann, Silver Eensaar, Timmo Tammemäe ning Tauno Riibak. Teiseks tuli prantslaste FMR ning kolmandaks ameeriklaste Bendracing/4HourFuel võistkonnad.

Eestlastel kulus võistluse läbimiseks 74 tundi ja 23 minutit. Prantslased kaotasid 4 tunniga ning ameeriklased juba üle 10 tunni.

Ka teised eestlased olid tippkonkurentsis: 5. koha saavutas Õnnevalem (Mariann Sulg, Sander Mirme, Ain Fjodorov ning Rain Eensaar).
7. kohale tulnud võistkonnas FinEst oli 2 eestlast – Heiti Hallikma ja Teho Peetsu

500 km võistlusrada oli jaotatud 16 jooksu, maastikuratta ning kajaki etapiks, mille jooksul tuli orienteerudes läbida 101 maastikul asuvat kontrollpunkti. Pikim rattaetapp oli 101 km, jooksuetapp 58 km ja kajak 36 km. Navigeerimiseks tohtis kasutada ainult korraldajate antud orienteerumiskaarte ning magnetkompassi, kõik elektroonilised vahendid ning välise abi kasutamine oli keelatud. Vahetusalades aega seisma ei panda ning võistkonnad magavad looduses, kus nad parasjagu asuvad. Reaalselt magatakse maksimaalselt tund või kaks paari ööpäeva jooksul, muul ajal ollakse kogu aeg liikumises.

Seekord pani võistlejad tõsiselt proovile mägine maastik, rängad tõusud ning palav ilm, mis vaheldusid öiste tugevate vihmavalingutega mägedes. Orienteerumiskaartide kvaliteet oli kohati päris kehv ning ei kajastanud maastikku adekvaatselt. See tõi kaasa navigeerimisvigu rajavalikul ning lisakilomeetreid nii mitmelgi võistkonnal.
30 alustanud tiimist läbisid täispikkuses raja nõuetekohaselt alla poole võistkondadest.

Tactical Foodpacki pildid finišeerumisest, vasakult: Tauno Riibak, Anita Lehmann, Silver Eensaar, Timmo Tammemäe