Jooksmine 18.06.2022

Elva südaööjooksu võitsid Rauno Laumets ja Lily Luik

Kesksuvel pole Eestis isegi öösiti täiesti pime, mistõttu öisest jooksmisest emotsiooni saamiseks tuleb stardiaeg võimalikult hiliseks lükata, jättes siiski selle siiski mugavuse piiridesse. Elva südaööjooks, mille start antakse tund enne keskööd, on päeva viimasest tunnist proovinud välja pigistada maksimumi pakkudes võimalust startida hämaras ja lõpetada pimedas.

Õnneks on stopperiga ajavõtust tänapäeval saanud elekrooniline ajavõtt, muidu oleks pimedas paremusjärjestuse selgitamine võrdlemisi keeruline. Ent Rauno Laumetsa (Tartu valla spordiklubi) oleks reedel võitjaks tunnistatud igasuguse ajavõtusüsteemiga, sedavõrd veenev oli tema edumaa. 10 km pikkusel distantsil tuli võit suurepärase ajaga 31.38. Tänavu on Laumets üldse ilusaid starte teinud, tema kontol on ju ka Tartu Skechers kevadjooksu ja Võru-Väimela maanteejooksu võidud ning Tartu maastikumaratonilt teine koht.

Eile tuli teiseks Martin Vilismäe (Sparta), kes erinevate takistuskrosside pjedestaalikohtade kõrvale lisas tänavu ka Rakvere ööjooksu võidu. Reedel Elvas tuli teine koht tulemusega 33.19.

Oma mullust kolmandat kohta kordas britt Jonathan Rosenbrier (33.39).

Naistest pani sel aastal teist korda jala joonele Lily Luik, kui Raadi tänavajooksul jäi Lily saagiks kolmas koht, siis sel korral oli ta kiireim naine (38.57). Teise koha sai uue isikliku rekordi 39.41 jooksnud Ingrid Riipus (ProRunner) ning kolmanda noor (sünd. 2006) Harriet Koppel (41.01).

Kokku läbis 10 km distantsi joostes 302 ning kõndides 133 osavõtjat.

Kõiki Elva südaööjooksu tulemusi vaata Marathon100 veebilehelt SIIT.

Võistluse ajavõtuteenus: Nelson Timing.

Kui olid ka ise rajal, anna ka omapoolne hinnang võistluse korralduse kohta. Tagasisidet saad anda kuni reedeni 24.06.