Jooksmine 28.04.2024

Enam kui 500 osavõtjaga Põhja-Tallinna kevadjooksu võitsid Sander Jürs ja Kertu Kula

Kena kevadilm tõi osavõtutasuta Põhja-Tallinna kevadjooksu starti enam kui 500 osavõtjat. Tulemuse sai kirja ilus arv ehk täpselt 555 osavõtjat. Viie-maagiast tingituna oli ka põhidistantsi pikkuseks viis kilomeetrit.

Kevadjooksu võitis uue isikliku rekordi 15.44 püstitanud Sander Jürs. Nädal tagasi toimunud rabajooksul samuti võidurõõmu maitsnud Jürsi järjekordne võit tekitab küsimuse, et millisel võistlusel mees järgmisel nädalavahetusel stardib.

Teise koha teenis Bert Tippi, kel jäi võidust puudu napp seitse sekundit, tema tulemuseks seega 15.51. Ka Bert oli nädal tagasi samal kohal, nimelt lõpetas ta teisena Valga Valka City Runil.

Kolmandana lõpetanud Kaspar Vaher oli samuti natuke aeglasem teise koha mehest, vastasel korral oleks ta ju teisena lõpetanud. Kolmas koht tuli ajaga 16.10, ka Kaspar kordas nädala tagust positsiooni, nimelt sai ta kolmanda koha 99ndal rabajooksul.

Kiiremad naised tegid tuule alla mitmesajale mehele, nimelt lõpetas kiireim naine, Kertu Kula ajaga 18.45 kõrgel 14ndal kohal. Merlyn Lükk oli 18 sekundit aeglasema resultaadiga väärt teist kohta.

Rannametsa luitejooksu võitnud Anneli Ratassepp oli täna kolmas edestades üheksa sekundiga teisel järjestikusel päeval ilusa stardi teinud Evelin Taltsi, ajad vastavalt 19.13 ja 19.22.

Taltsi sabas lõpetas täpselt 444 osavõtjat ehk taaskord üks väga tore number.

2,5 km pikkusel noortejooksul edestas kiireim neiu praktiliselt kõiki noormehi, sedavõrd vägev oli Marit Tarmi minek täna. Noormeestest oli kiireim Erik Vanasaun, kes edestas Maritit vaid 1 sekundiga, ajad vastavalt 9.08 ja 9.09.

Ajavõtuteenus Nelson Timing. Avafoto värskete piltide puudumisel aastas 2020.