Jooksmine 21.04.2024

Esimese Valga-Valka City Run’i võitsid Liis-Grete Arro ja Karel Hussar

Esimene Valga-Valka City Run, mis jätkas Loskutov Cupi ja Eesti-Läti jooksu nime kandnud ürituse jälgedes, tõi starti enam kui 500 jooksjat. Põhidistantsi, 10 km pikkuse võistlusmaa kiireimad olid Liis-Grete Arro ja Karel Hussar.

Karel Hussar läbis kahes riigis kulgenud 10 km raja 31 minuti ja 23 sekundiga ning oli selle tulemusega ülekaalukalt parim. Teise koha teenis Bert Tippi, kelle ajaks fikseeriti 34.16.

Kolmandana lõpetas kiireim naine, Liis Grete Arro, kelle tulemuseks märgiti protokolli 36.12.

Meestest pälvis kolmanda koha Siim Hansmann (37.35).

Naistest võttis teise koha Kaisa Kukk, tema resultaadiks täna piirilinnas oli 38.41. Kolmas naine oli pühapäeval Helena Peik.

Hussar sõnas peale võistlust, et rada oli pisut nõudlik, kuid huvitav: “Oleks tahtnud saada paremat aega, kuid üksi tuulistes oludes läks teine pool keerulisemaks.” Vaatamata sellele jäi Hussar esikohaga rahule: “Võiduga tuleb ikka rahule jääda,” sõnas ta.

Liis-Grete lootis samuti paremat aega, kuid arvestades nõudlikku rada ning seda, et jooksis üksi jäi ta siiski tulemusega rahule: „Suutsin hästi pingutada ja olenemata suurest kõikumisest kilomeetrite lõikes, on lõpu aeg korralik.”

Lühemal, 5 km pikkusel võistlusmaal eestlastel sama hästi ei läinud, sest mõlemad võidud noppisid lõunanaabrid lätlased.

Meestest oli kiireim Emils Stiprais (16.08) ning naistest tugev lätlanna Agate Caune (16.11).

Triatloniakadeemia juhatuse liige Margus Lepik sõnas peale võistlust, et meeskond jäi sündmusega igati rahule: “Osalejate tagasiside on väga positiivne nii rajavaliku kui kogu korralduse kohta. Samuti ületas osalejate arv esialgsed ootused, ka laupäevast perepäeva külastas oodatust enam inimesi. Osalejad lahkusid sõnadega et tegemist on ühe paremini korraldatud jooksuüritusega ja paluti kindlasti tulevikus jätkata.”

Kõigi nelja distantsi peale osales kokku üle 600 võistleja ning lisaenergiat andis sündmusele Utilitas. Triatloniakadeemia järgmine võistlus toimub Järva-Jaanis, kus avatakse triatlonihooaeg. Jooksuvõistlust korraldatakse taas septembris, kui toimub 42.Viking Window Paide-Türi rahvajooks.

Kokku sai 10 km, 5 km ning 1 km pikkusel noortejooksul tulemuse kirja 518 osavõtjat.

Kõiki Valga-Valka City Runi tulemusi vaata Marathon100 veebist siit:

10 km distants

5 km distants

1 km distants

Võistluse ajavõtuteenus: Tolknetl

Fotod Gertrud Alatare

Kui sa osalesid esimesel Valga-Valka City Runil, anna ka tagasisidet ürituse korralduse kohta. Saad seda teha kuni 27.04 toimuva Janeki maratonini.