Suusatamine 03.02.2018

Estoloppeti avaetapi võitis Algo Kärp, 30km pikkuse põhidistantsi läbis ka president Kersti Kaljulaid

Estoloppeti avaetapi, Alutagusel toimunud Tamsalu-Neeruti suusamaratoni võitis veenva edumaaga peatselt keerulise nimega Lõuna-Korea linnas olümpiamängudel startiv Algo Kärp.  Team Haanja suusataja tulemuseks 30km pikkusel vabatehnikas sõidetud põhidistantsil oli 1.18.49.

"Täna tundus uisuvorm parem, kui 2-3 nädalat tagasi sõidetud Eesti meistrivõistlustel," kommenteeris Kärp hetke sõiduvormi korraldajate intervjuus. "Kaks päeva tagasi naasime Itaaliast laagrist ja tulin siia treeningu ja tugeva pingutuse eesmärgil sõitma."

Korraldajate intervjuud Kärbiga näed siit.

Kolmel 10km pikkusel ringil sõidetud võistlusdistantsi lõpetas teisena Mart Kevin Põlluste (1.20.42), sama tulemus märgiti protokolli ka kolmandana finišeerinud Martti Himmale.  Sander Linnus kaotas neljandana eelnimetatutele vaid sekundiga (1.20.43).

Naistest oli kiireim 17-aastane Merilin Jürisaar (1.32.55).  Teisena finišeerinud Reeda Tuula jäi Jürisaarest maha täpselt ühe minutiga (1.33.55).  Kolmas oli Heleri Kivil (1.34.06).

Intervjuu Merilin Jürisaarega:

Suusavõistluse tegi kaasa ka president Kersti Kaljulaid lõpetades naiste arvestuses 19. ning oma vanuseklassis 9. kohal.  Kaljulaidi tulemuseks 2.13.23.

30km pikkuse põhidistantsi läbis 268 ning 10km pikkuse lühidistantsi 34 suusatajat.  Maratoni põhidistantsi tulemusi näed Marathon100 andmebaasist siit ja lühidistantsi tulemusi siit.

Avafoto: Rene Kundla, FB.