Suusatamine 28.01.2023

Estoloppeti suusasari käivitus vaatamata vähesele lumele Viru maratoniga

Estoloppeti suusasari käivitus laupäeval vaatamata vähesele lumele 37nda Viru maratoniga. Algselt 42 km ja 21 km pikkuseid võistlusradu pidi küll ilmaoludest lähtuvalt lühendama 32 ja 16 kilomeetrile, kuid suusasarja esimene etapp sai vaatamata kõigele läbi viidud.

Võidu võttis mullu tippspordiga lõpparve teinud endine laskesuusataja Kalev Ermits. 32 km võtsid Ermitsal aega 1.10.07. Teise koha võttis endine Soome juunioride meister suusatamises Risto Uusivirta, kaotust võitjale vaid 5 sekundit. Kolmanda koha sai Andres Juursalu (1.12.51).

„Tunne on ikka hea, kui sai korraliku pingutuse teha ja ka konkurents oli väga hea. Meil oli korralik madin. Lõpus jäi siin natuke taktikamänguks – mul ehk oli seda sprinterlikku kiirust rohkem. Täna olid küll üsna jäised olud, aga väga keeruline ei olnudki,“ sõnas Ernits.

Naiste arvestuses oli finišiheitlus veelgi pingelisem, lõpuks edestas Tatjana Mannima Merlin Jürisaart vaid sekundiga, ajad vastavalt 1.18.12 ja 1.18.13. Kolmanda koha pälvis Greete-Liisa Toom (1.25.48).

„Napilt tuli see võit, õnneks ikka leidsin lõpupoole endas kiiruse. Merilin oli täna tõeliselt hea konkurent, ta pani mind pingutama. Arvestades ilmaolusid, oli rada ikka väga hea, mõned kohad olid ehk jäised,“ kirjeldas Mannima, kes plaanib terve Estoloppeti hooaja tänavu kaasa teha.

16 km distantsil olid kiireimad Kerto Kaasiku ja Mia Carolina Riisalu.

Kokku sai Viru maratoni kahel distantsil tulemuse kirja 331 suusatajat, mullu küündis osavõtjate arv samal võistlusel 541ni.

Viru Suusamaratoni peakorraldaja Tarmo Kärdi sõnul sai keeruliste lumeolude kiuste korraldatud igati õnnestunud maraton. „Hea tunne on, et just 37. Viru maraton andis Estoloppeti uuele hooajale avastardi. Tõelised suusatajad tulevad ikka iga ilmaga kohale, nii ka täna. Meil oli väga hea tiim ja tõestasime ennast, suur suur tänu kõigile,“ lausus Kärdi, kes rõõmustas ka positiivse tagasiside eest.

Estoloppeti teine etapp, 24. Tamsalu-Neeruti suusamaraton toimub 4. veebruaril Tamsalus. Lisainfo ja registreerumine: www.estoloppet.ee