Suusatamine 06.02.2021

Estoloppeti teise etapi võitsid samuti Sander Linnus ja Tatjana Mannima

22. Tamsalu-Neeruti maratoni kiireimad olid Sander Linnus ja Tatjana Mannima, kes olid parimad ka nädalapäevad tagasi toimunud Viru maratonil. Linnus läbis 43 km pikkuse vabatehnikadistantsi 2 tunni 4 minuti ja 58 sekundiga. Sel korral võit küll sama suure marginaaliga ei tulnud. Finišis oli Linnuse edumaa järgmiste lõpetajate ees vaid kuus sekundit, samas kui Viru maratonil tegi ta sotid selgeks sisuliselt juba esimesel ringil.

Teise-kolmandana lõpujoone ületanud Martin Nassarile ja Bert Tippile märgiti protokolli sama tulemus (2:05:04), neist jäi vaid kahe sekundiga maha Alvar Ratt (2:05:06).

Naistest oli rajal kiireim Tatjana Mannima (2:09:24), kuid ka tema edumaa järgmiste lõpetajate ees kahanes nädalaga. Teise koha saanud Anette Kasemets jäi Mannimale alla enam kui kolme minutiga (2:12:37), kolmas oli Kaija Vahtra (2:15:27).

Lühema, 21 km distantsi võitsid Mairit Kaarjärv (1:12:31) ja Richard Piho (1:05:23).

Pikemal, 43 km distantsil oli rajal ka president Kersti Kaljulaid, kes lõpetas tulemusega 3:28:59 naistest 43. kohal.

Estoloppeti suusamaratonide sari jätkub järgmisel nädalavahetusel toimuva Alutaguse maratoniga, kus on kavas 44 km ja 22 km klassikalises tehnikas. Põhivõistlusele eelneval õhtul, reedel, sõidetakse sealsamas 22 km pikkune Öömaraton.

Kõiki Tamsalu-Neeruti maratoni tulemusi näed Marathon100 andmebaasist SIIT.

Võistluse ajavõtuteenus: Nelson Timing.