Suusatamine 12.03.2023

Estoloppeti üldvõitjad selgusid napi edumaaga

Täna toimus Estoloppeti suusamaratonide sarja viimane, kuues etapp, milleks oli Tamsalu-Neeruti maraton. 42 km pikkuse põhidistantsi võitis Kalev Ermits, kes edestas noort Ukraina suusatajat Oleksandr Lisogori 10 sekundiga, tulemused vastavalt 2.00.48 ja 2.00.58. Kolmandana lõpetanud Gert Jõeäär jäi maha juba enam kui kuus minutit (2.07.22).

„Raskelt tulnud võit, kõva tööpäev oli ikka, aga olen rahul. Täna oli väga hea tase kohal ning kohe alguses läks korralik andmine peale,“ sõnas Ermits. „Tegin kõik kuus etappi kenasti kaasa, isegi klassikalised sõidud, mis olid mulle kohati päris rasked. Aga väga vahva oli, nägi uusi Eesti kohti ja väga lahedaid erinevaid sõite oli nii lumesajus kui ka päikese käes nagu täna, väga vinge hooaeg on olnud,“ kiitis Ermits.

Naistest võttis selge võidu Tatjana Mannima. Üldarvestuses 18nda koha saanud Mannima ajaks fikseeriti 2.13.27. Teise koha pälvis Merilin Jürisaar (2.20.33) ning kolmanda Eva-Maria Saar (2.31.22).

Ermits ja Mannima võitsid ka Estoloppeti sarja kokkuvõttes, kuid võidud tulid väga napi edumaaga. Nii edestas Ermits sarja kokkuvõttes teise koha saanud Andres Juursalu vaid kolme punktiga. Naistest oli Mannima edumaa teise koha pälvinud Merilin Jürisaare ees vaid kuus punkti. Kolmanda koha teenisid sarjas Teesi Tuul ja Martin Nassar.

Kokku läbis Tamsalu-Neeruti suusamaratoni põhidistantsi 260 ning lühidistants 107 võistlejat.