Jooksmine 24.10.2021

Etiooplanna püstitas oma esimesel poolmaratonil maailmarekordi!

Etiooplanna Letesenbet Gidey sai pühapäeval Valencia poolmaratonil hakkama erakordse saavutusega. Nimelt püstitas ta oma esimesel poolmaratonil antud distantsi maailmarekordi. Gidey läbis 21,1 km ajaga 1.02.52, mis on senisest tippmargist (1.04.02) koguni 1 minut ja 10 sekundit parem.

Letesenbet Gidey on käesoleva hetke üks parimaid naispikamaajooksjaid, nimelt kuuluvad talle ka 5000 m, 10 000 m ning 15 km maailmarekordid!

Valencias sai teise koha võitja kaasmaalanna Yalemzerf Yehualaw, kes augusti lõpus samuti senisest poolmaratoni rekordist kiirem oli olnud. Paar päeva enne Valencia poolmaratoni selgus küll kahetsusväärne tõsiasi, et võistlusmaa, kus augustikuine rekord püstitati, oli mõnikümmend meetrit liiga lühike, mistõttu seda ametliku rekordina ei ratifitseeritud.  Pühapäeval Hispaanias läbis Yehualaw poolmaratoni, seekord korrektselt mõõdetud distantsi, küll samuti seni kehtinud rekordist kiiremini (1.03.51).

Kolmanda koha pälvis Keenia jooksja Sheila Chepkirui (1.04.53).

Ka meeste võistlus oli väga kõrgetasemeline, koguni esimesed seitse lõpetasid kiiremini 59 minutist. Võidu võttis Keenia jooksja Abel Kipchumba (58.07), talle järgnesid kaasmaalased Rhonex Kipruto (58.09) ja Daniel Mateiko (58.26).

Kiireimad Eesti jooksjad olid Valencias Hannes Metssalu (1.28.39) ja Siiri Kaaver (1.43.00)