Jooksmine 12.12.2021

Euroopa murdmaajooksu meistrivõistlustel eestlastest parim Leonid Latsepov

Iirimaal Dublinis toimunud Euroopa murdmaajooksu meistrivõistlustel sai eestlastest parima tulemuse meeste põhiklassis startinud Leonid Latsepov. Latsepov läbis 10 km pikkuse võistlusmaa 33 minuti ja 20 sekundiga ning sai sellega 64. koha. Karel Hussar lõpetas 77ndana tulemusega 35.14. Mehi läks rajale 85 ning kontinendi parim oli Norra jooksja Jakob Ingebritsen (30.15).

Ainsa Eesti naisjooksjana oli Dublinis võistlusrajal Laura Maasik, kes sai tulemusega 32.10 72. koha. Ka naistest pälvis tiitlivõidu norralane, Karoline Bjerkeli Grøvdal (26.34). Kokku oli stardis 75 võistlejat.

Jürgen Joonas sai U20 vanuseklassis tulemusega 20.44 91. koha. Selles vanuseklassis sai tulemuse kirja 97 võistlejat.

Juri Kovaljov ületas vanuseklassis U23 finišijoone viimasena, 73ndana (27.29).