Rulluisutamine 18.05.2024
Filter Spordisarjad

Filter Rullituuri Elva etapi võidud läksid lõunanaabritele

Filter Rullituuri Elva etapi maratonidistantsi võitsid lätlased Reinis Znotinš (Powerslide – Laimite) ja Agate Priedite (TEAM 3RG).

Znotinš võidutses seejuures teist etappi järjest ajaga 1:05.57. Teistelt sõitis ta eest ära koos tiimikaaslase Sandis Reinsonsiga. Kaks minutit ja 52 sekundit hiljem finišeerinud järgmisest grupist oli kiireim Rodrigo Saudins (Team 3RG).

Naistest käis tihe rebimine Priedite ja eestlanna Keiu Orase (Tartu inline Team) vahel. Seekord jäi ühe sekundiga peale lätlanna, pälvides võidu ajaga 1:12.16. Kolmanda koha pälvis Käroli Kütt (Albe Team-Bont; +7. 53).

Poolmaratonil teenis üldavrestuses esikoha M-U15 klassis võistlev Davids Leonards Silins (MOTUM LV; 41.39), võites lõpuspurdiga parimaid kuni 15-aastaseid tüdrukuid Katrina Kruminat (SK ASI) ja Lisandra Tarmetit (Team Uus Maa). Meeste üldarvestuses olid teine ja kolmas vastavalt Vladimir Tsypin (Tartu inline Team) ja Sten Talumaa (Team Uus Maa) ning tüdrukute hulgas järgnes Kruminale ja Tarmetile Daniela Anna Livcane (MOTUM).

Kõige lühemal distantsil ehk rahvarullil oli kiireim poiss Marks Liepkauls (MOTUM; 22.39) ja kiireim tüdruk Agate Šaurina (Motum Latvia; 22.39).

Kolmas etapp, Suure Munamäe Filter Rullituur sõidetakse 1. juunil stardiga Haanja Puhke- ja Spordikeskusest.