Rattauudised 22.05.2024
Filter Spordisarjad

Filter Temposarja paarissõidu etapi Kiilis võitsid Kannimäe ja Vaiksaar, naistest oli kiireim Ebras

Parimad jooksjad olid Mänd ja Palm ning rulluisutajad Kuusk ja Ptitsõna

Filter Temposarja teisel etapil Kiilis sõideti võidu 25-kilomeetrisel distantsil, kus sedapuhku oli lubatud võistelda paaris. Kõige kiirem meeste duo oli Taavi Kannimäe ja Vidrik Vaiksaar. Naiste seas oli parim Elisabeth Ebras.

Kannimäe ja Vaiksaare võiduajaks mõõdeti 31 minutit ja 12 sekundit. Seejuures edestas duo vaid kahe sekundiga üksinda sõitnud meesjuuniorit Oliver Mätikut ja 17 sekundiga samuti üksi sõitnud Georg Karlepit.

Ebras sõitis 25 kilomeetrit läbi ajaga 34 minutit ja 37 sekundit. Teise koha teenis Relika Toome, kes sõitis koos klubikaaslase Egert Purrega (+1.19) ning kolmanda koha sai parim naisduo Aidi Gerde Tuisk ja Karmen Reinpõld (+1.32).

12,5-kilomeetrise noortesõidu võitis Robert Lepikson ajaga 19.44. Parim neiu oli Joanna Maria Seppo ajaga 21.33, kes sõitis distantsi läbi koos klubikaaslase Oskar Rusinguga.

Neljakilomeetrisel jooksudistantsil sai päeva parima aja Rait Mänd (13.58), edestades Lauri Tiganikku 14 ja Raul Ruubelit 16 sekundiga. Naiste klassis ei saanud keegi vastu Anne-Ly Palmile (15.29). Teise koha teenis Liisa Kull (+0.23) ja kolmanda koha Maris Lillep (+2.05).

Üheksa kilomeetri pikkusel eraldistardist rulluisu võistluse võitis Andrus Kuusk ajaga 15.26. Vaid ühe sekundiga kaotas talle Gerth Kivima. Kolmanda koha saanud Mart Markus jäi võitjast 35 sekundi kaugusele. Naiste parimad olid Darja Ptitsõna (19.04), Lisandra Tarmet (+0.28) ja Käroli Kütt (+0.49).

Filter temposarja kolmapäevaseid jooksutulemusi vaata Marathon100 veebist siit ja rattatulemusi siit.

Filter Temposarja kolmas etapp sõidetakse 5. juunil Kose-Ristil.