Rattauudised 09.06.2021
Aerobike

Filter Temposarja viimasel etapil esikoha pälvinud Karpenko teenis esmakordselt sarja üldvõidu

Filter Temposarja viimane, kuues etapp sõideti Ääsmäel paarissõidu formaadis, kus taaskord noppis võidu, sellel hooajal juba viiendat korda valitsev temposõidu Eesti meister Gleb Karpenko, edestades üksi kõiki paare.

Karpenko võiduajaks oli 25-kilomeetrisel distantsil 31.38, mis teeb keskmiseks kiiruseks 47,4 km/h. Teise koha pälvis duo Risto Reinpõld – Andre Kull (32.28) ja kolmanda individuaalselt võistelnud Gert Kivistik (32.38). Sel hooajal kuuest etapist viis võitnud Karpenko teenis esmakordselt ka sarja üldvõidu.

Naiste seas oli võidukas Hanna Karoline Taaramäe, kes koos abikaasa Rein Taaramäega sõitsid 25 kilomeetrit ajaga 34.26. Teise koha sai Anett Tõnutare, kes sõitis koos Indrek Ottiga (34.47) ja kolmanda koha pälvis duo Karmen Reinpõld – Liisi Alamaa (36.19). Sarja üldvõidu teenis kuuest etapist kaks võitnud Taaramäe.

Kaheksakilomeetrisel jooksudistantsil teenis esikoha sarjas puhta töö teinud Aleksandr Kulešov, kelle ajaks oli 26.09. Teise ja kolmanda koha said Richard Kaup-Lapõnin (30.05) ja Kaarel Kuurmaa (30.34). Naiste arvestuses oli taas parim Anne-Ly Palm ajaga 31.24. Teise koha teenis Grete Maria Savitsch (34.07) ja kolmanda Iren Irbe (34.19). Sarja üldvõidu teenis Palm, võites kuuest etapist viis.

Filter Temposõidusari on küll selleks hooajaks läbi, kuid juba pühapäeval, 13. mail algab Filter Maantee Karikasari, kui võidu sõidetakse Kuusalu 28. rattarallil.