Jooksmine 14.03.2022

Fostilt ja Latsepovilt hooaja avastardid

Roman Fosti ja Leonid Latsepov tegid pühapäeval hooaja avastardid.

Roman Fosti tuli Belgias toimunud Genti poolmaratonil tulemusega 1.03.58 kaheksateistkümnendaks. Sellest tulemusest on Roman poolmaratonis kiirem olnud vaid kahel korral. 2020.a. MM-võistlustel Gdynias läbis ta 21,1 km ajaga 1.03.03, kaks aastat varem Valencias 1.03.45.

Vahetult Romani ees lõpetas leedulane Remigijus Kancys (1.03.49), võidu võttis Uganda jooksja Victor Kiplangat (1.00.11).

Roman Fosti enda sõnutsi mõjutas tema jooksu mõni päev enne võistlust tekkinud tagareie spasm. Seetõttu jäi mehel funktsionaalne vorm täies mahus kahjuks realiseerimata. Küll aga näitas Romka toetust Ukrainale võisteldes nimetatud riigi värvides.

Leonid Latsepov tõmbas samuti hooaja hästi käima, Saksamaal Berlin Invitational nime kandval võistlusel läbis ta 10 km ajaga 29.32. See tulemus andis talle 15. koha. Tegemist on Eesti kõigi aegade paremuselt kolmanda tulemusega 10 km maanteejooksus. Võistluse võitis Vincent Kiprotich Kibet (Keenia) tulemusega 28.13. Latsepovist kaks sekundit tagapool ületas lõpujoone tugev Soome takistusjooksja Topi Raitanen.