Jooksmine 28.09.2024

Franko Reinhold võitis kolme koolimaja jooksu mõlemad distantsid

Kilingi-Nõmme kolme koolimaja jooks on üks väheseid jooksuüritusi Eestis, kus on võimalik võita mõlemad kavas olevad võistlusmaad, nii üheringilise 4,75 km kui kaheringilise 9,5 km pikkuse distantsi. Täpselt sellise saavutusega täna Franko Reinhold ka hakkama sai saavutades võidud mõlemal distantsi. Esmalt tuli esikoht 4,75 kilomeetris, tulemuseks 14.51. Seejärel oli kord 9,5 km distantsi käes, kus tuli võit ajaga 30.14. Samasuguse saavutusega sai Franko sel üritusel hakkama ka 2021.a. ning naistest on Kilingi-Nõmmes topeltvõite noppinud ka Anu Piiroja.

Meeste arvestuses jagasid nii lühemal, kui pikemal võistlusmaal esikolmiku kohad samad jooksjad. Teised kohad pälvis Martin Tarkpea (4,75 km ajaga 15.55 ning 9,5 km ajaga 33.10). Kolmas oli mõlemal distantsil Avo Taats (tulemused vastavalt 15.59 ja 33.26).

Naistest võttis lühema distantsi võidu Anu Piiroja, kes on eelmise viie aasta jooksul samal positsioonil olnud koguni neli korda. Seekordne esikoht tuli tulemusega 17.25.

Ege Lii Luik jäi Anust maha täpselt minutiga ületades lõpujoone ajaga 18.25. Pea kahe minutiga kaotas talle Triin Mäger (20.23), kes oli samas 9,5 km distantsi võitja (41.40).

Pikemal võistlusmaal pääsesid naistest esikolmikusse veel Annely Ahtma ja Marge Nõmm.

Kokku sai kahel ajavõtuga jooksudistantsil tulemuse 245 osavõtjat.

Kõiki kolme koolimaja jooksu tulemusi vaata Marathon100 veebist siit.