Suusatamine 04.03.2023

Haanja maratoni võitsid Tatjana Mannima ja Martin Nassar, Andrus Veerpalu teine

Estoloppeti suusamaratonide sarja viienda ja eelviimase etapi, 46. Haanja maratoni võitis Martin Nassar. Viljandi suusaklubi esindava Nassari võit oli napp, 43 km läbimiseks kulutas ta 2 tundi 25 minutit ja 44 sekundit. Vaid ühe sekundiga jäi esikohast ilma suusatamise olümpiavõitja, staažikas Andrus Veerpalu (2.25.45). Ka kolmas-neljas koht selgusid sekundite mängus ning lõpuks läks järgmistena lõpetanud Sander Linnusele ja Kalev Ermitsale protokolli sekundipealt sama tulemus (2.25.56).

Naistest noppis esikoha Tatjana Mannima, kes sai ka üldarvestuses väga kõrge, kümnenda koha (2.26.57).

Mannimast 20 aastat noorem (sünd. 2000) Teiloora Ojaste tuli põhisõidul teiseks (2.36.21), Teesi Tuul sai kolmanda koha (2.36.25).

Lühema, 22 km pikkuse võistlusmaa kiireimad olid Lars Piirmann ja Emma Roberta Rajando.

Kokku sai 43 km distantsil tulemuse kirja 343 ning 22 km distantsil 109 suusatajat.