Jooksmine 09.04.2022

Haapsalu maanteejooks naasis peale kaheaastast pausi

Haapsalu maanteejooks on üks Eesti esimesi kevadisi jooksuüritusi. Maanteejooksu põhidistantsiks on 10 km, Eesti kõige populaarseim jooksudistants. Seetõttu on antud üritus suunanäitajaks nii osavõtjatele, kes saavad head tagasisidet oma võistluskiiruse kohta, kui teistele korraldajatele, kes jälgivad huviga osavõtjate naasmist siinsetele rahvaspordiüritustele.

Kaks aastat tagasi, koroonakriisi hakul oli Haapsalu maanteejooks üks piirangute esimesi ohvreid. Üritus toimus virtuaaljooksuna ning oli aprillis 2020 Eesti kõige osavõturohkem virtuaaljooks. Haapsalu maanteejooksu läbisid kaugjooksuna 183 osavõtjat.

Mullu, mil koroonapiirangud taas kord takistasid rahvajooksude korraldamist klassikalisel kujul, jäi Haapsalu maanteejooks sootuks ära.

Seega oli tänavune maanteejooks otsekui kaks aastat peale Nakatomi Plaza põlengut ekraanile naasev John McClane – tuttav ja oodatud.

Seekordsel üritusel pani jala joonele 187 osavõtjat ehk rohkem, kui kahe aasta tagusel virtuaaljooksul. 2019.a. 290 osavõtjast jäi tänavune jooks küll saja numbri kaugusele, kuid kohe rekordosavõtuni jõuda olekski liigselt oodatud.

Võistluse kiireim oli nädal tagasi poolmaratoni MMnormi täitnud Karel Hussar. Karel läbis 10 km 31 minuti ja 46 sekundiga. Meenutuseks, võistluse rajarekord on Haapsalus 30.59. Hussari võit oli täna ülekaalukas, teise koha pälvinud Jaanus Kallaste jäi temast maha minuti ja 10 sekundiga, tulemuseks 32.56. Kolmanda koha sai Martin Vilismäe (33.12).

Naistest oli Pille Hinn lähedal rajarekordile, võit tuli tulemusega 37.23.  Laura Maasiku tippmark jäi 22 sekundi kaugusele.

Teise koha sai Maris Heinaru (38.35) ning kolmanda Kertu Kula (40.06).

5 km pikkuse noortedistantsi parimad olid Kaisa-Maria Oll (20.42) ja Kevin Jõesoo (17.20).

Kõiki Haapsalu maanteejooksu tulemusi vaata Marathon100 andmebaasist SIIT.

Võistluse ajavõtuteenus: Championchip Eesti.

Kevadised rahvajooksud jätkuvad homme Tallinnas toimuva sinilillejooksuga. Järgmisel laupäeval, 16.04 on Viiratsis tulekul kolme tamme jooks ning Tallinnas Janeki maraton.

Kui olid täna ka ise Haapsalus jooksmas, anna ka oma hinnang võistluse korralduse kohta.