Jooksmine 07.04.2020

Haapsalu maanteejooks oli Eesti kiireim ja suurim virtuaaljooks

Eelmisel nädalal toimunud Haapsalu maanteejooksu virtuaaljooks oli Eesti kõigi aegade osavõturohkeim – võistlusele pani end kirja 184 jooksjat, kellest 183 selle ka lõpetas.  Üks osavõtja oli sunnitud kahjuks katkestama, kuna patrullpolitseinikud otsustasid teda poole jooksu ajal küsitlema hakata vaatamata sellele, et kõiki eriolukorra reegleid täideti.

Haapsalu maanteejooksu virtuaaljooksu osavõtjate arv oli ligi 50 võrra suurem võrreldes eelmisel nädalal toimunud Suunto Virtuaaljooksuga, Otepää maratoniga võrreldes asus starti enam kui 100 võrra rohkem osavõtjaid.

Haapsalu maanteejooksu virtuaaldistantsi kiireimad läbisid võistlusmaa väga korralike tulemustega.  Meestest oli parim Keenias treeninglaagris viibiv Roman Fosti – 34 minutit ja 17 sekundit on läbi aegade kiireim Eesti virtuaaljooksude tulemus.  Romanist jäi vaid 14 sekundiga maha Igor Skatško, kes veel üheksandal kilomeetril oli võistluse liider.  Ent kümnenda kilomeetri läbis Fosti 3 minuti ja 4 sekundiga, samas kui väga ühtlases tempos jooksnud Skatškol kulus viimasele kilomeetrile 3:22.

Kolmandana lõpetas kuu aega tagasi sel distantsil oma isikliku rekordi 33:54-ni viinud Aaro Tiiksaar.  Haapsalu maanteejooksul jäi Aaro tulemuseks 35:15.

Naistest oli kiireim Marion Tibar tulemusega 41:03.  Annika Koitmaa läbis võistlusmaa 42 minuti ja 9 sekundiga.  Lisett Alt oli naiste arvestuses kolmas tulemusega 44:38.

Kahel distantsil startinud Lisett oli kiireim ka 5 kilomeetris, kus tema tulemuseks jäi 20:53.

Kokku startis 10 km distantsil 169 ning 5 km noortedistantsil 14 võistlejat.

Ehituse ABC ja Renrai poolt välja pandud loosiauhinnad võitsid järgmised jooksjad:

Kärcheri survepesur: Aleksandr Nikitin

Aknapesurid: Dina Timofejeva ja Merilin Vips.

Marathon100 tänab kõiki osavõtjaid!

Kõiki Haapsalu maanteejooksu virtuaaljooksu tulemusi näed Marathon100 andmebaasist siit.  Märkides soo/vanuseklassi näed võistluse tulemusi soovitud vanusegrupi lõikes.

Järgmised võistlused Eesti virtuaaljooksude kalendris on sel nädalal toimuv Suunto 77. virtuaaljooks (vt. lisainfot siit) ning järgmisel nädalal esimest korda toimuv Kopli kevadjooks (vt lisainfot siit).  Mõlemal võistlusel võib startida endale sobival rajal, endale sobival ajal ühe nädala jooksul.  Kopli kevadjooks on kolmest etapist koosneva Veerenni seeriajooksu esimene võistlus.