Jooksmine 21.05.2023

Harku järve jooksu võitsid Helen Bell ja Roman Fosti

Maru järvejooksude sarja teise osavõistluse, 52. Harku järve jooksu võitis Roman Fosti Leonid Latsepovi (mõlemad Sparta) ees. Ka mullu lõpetasid kaks kiireimat samas järjestuses, kuid tollal eraldas esimest-teist vaid üks sekund. Sel korral oli jõudude vahekord selgem, Harku järve äärsele liivasele rannaribale jõudes ei olnud võitjas enam kahtlust.

Roman Fosti (ülal fotol) võttis esikoha tulemusega 19.33, Leonid Latsepov (all fotol) ületas lõpujoone viis sekundit hiljem tulemusega 19.38.

Esitandemile ükski konkurent oma kiirusega täna ligilähedale ei saanud. Kolmanda koha pälvis ca 6,6 km pikkusel võistlusmaal Jaanus Kallaste, tulemuseks 20.17.

Ka naiste arvetuses tegid esimesed kaks järgnevatega selge vahe sisse. Kiireim oli üldarvestuses 22ndana lõpetanud Helen Bell (Sparta, 22.50, ülal), talle järgnes kuus sekundit hiljem klubikaaslane Pille Hinn (22.56, all).

Kolmandana lõpetanud Maris Heinaru jäi eelnimetatuist maha juba pooleteise minutiga (24.33).

Roman Fosti ja Helen Bell asusid juhtima ka Maru järvejooksude sarja üldarvestust.

Harku järve jooksu programmis oli sel aastal esmakordselt ka lühike, 1,1 km pikkune rannajooks. Selle kiireimad olid Knut Varb ja Gerda Kadak.

Kokku sai Harju järve jooksu kahel võistlusmaal tulemuse kirja 595 osavõtjat.

Kõiki Harju järve jooksu tulemusi vaata Marathon100 veebist siit.

Võistluse ajavõtuteenus: Championchip Eesti.

Kui sa osalesid Harku järve jooksul, palun anna ka tagasisidet võistluse kohta. Osavõtjate tagasiside põhjal selgitatakse 2023.a. parimad jooksuüritused. Tagasisidet saad anda käesoleva artikli lõpus toodud ankeedis. Tagasisidet saad anda kuni reedeni, 26. maini.