Jooksmine 14.05.2022

Helsingi maratonilt Eestisse kaks poodiumikohta

Soome suurimalt jooksuvõistluselt, Helsinki City Running Daylt tuli Eestisse kaks poodiumikohta. Tiidrek Nurme (TÜ ASK) pälvis 5 km distantsil esikoha väärilise teise koha, kuigi oli veel mõnisada meetrit enne finišit kindel liider. Ent liidri ees sõitnud jalgrattur tegi jooksja suunamisel vea, mistõttu teisel kohal olnud võistleja möödus Tiidrekust. Protesti järel sai Nurme küll võitjaga sama auhinna, kuid mõru maik jäi sellegipoolest.

„Olin saavutanud ligi 20 meetrise edumaa teise jooksja ees, kindel liider ning võit vormistamise küsimus. Kuid siis juhatas jalgratturist teenäitaja enne Helsinki olümpiastaadionile keeramist mind otse suunas edasi,“ kommenteeris Tiidrek võistlust sotsiaalmeedias. „Läksin nagu korraldaja näitas, kuniks märkasin, et teise koha jooksja keeras staadionile minu seljatagant. Pöörasin ümber ning püüdsin teha, mida teha annab, aga selle olukorra tõttu seda meest enam kätte ei saanud. Nii lõpetasin korraldajate eksimuse tõttu teisel kohal. Mis tunne valdas? Ikka ebameeldiv, kuid pärast protesti andmist ja teiste sportlaste toetusele, saan võrdse auhinna esimesel kohal lõpetanud sportlasega. Jälle üks lugu juures.“

Lõpujoone ületas esimesena Belgia jooksja Yannick Michiels (14.26),Tiidrek Nurme ajaks fikseeriti 14.30. Esimese kuue sekka mahtus ka Leonid Latsepov (Sparta), kes pälvis kuuenda koha tulemusega 14.52. Viies koht jäi vaid sekundi kaugusele.

Teine poodiumikoht tuli Eestisse samuti 5 km distantsilt. Birgit Pihelgas (SK Altius) sai tulemusega 17.37 kolmanda koha. Võidu võttis Moona Korkealaakso (Soome) tulemusega 16.24.

Napilt jäid esikolmikust välja veel kaks Eesti jooksjat. Karl Mäe (SK Altius) sai parima eestlasena poolmaratonil uue isikliku rekordiga neljanda koha (1.09.30). Kiireim jooksja rajal oli sel distantsil Tiidrek Nurme treeningpartner Ibrahim Mukunga Wachira (1.07.58).

Maratonis pälvis Mari Boikov (Treeningpartner) tulemusega 2.57.58 viienda koha. Veel poolel maal hoidis Mari neljandat kohta.

Naistest oli maratonis parim Annemari Kiekara (Soome) tulemusega 2.41.11.