Jooksmine 09.08.2021

Ibrahim Mukunga Wachira naasis Raplas võidulainele, Dmitri Aristov kaks korda poodiumil

Tiidrek Nurme treeningpartner, Ibrahim Mukunga Wachira on viimastel jooksuvõistlustel pidanud alla neelama paar mõru pilli. Viljandi järve jooksul tuli leppida 6sekundilise kaotusega Kaur Kivistikule. Peetri jooksul oli Leonid Latsepov 18 sekundit kiirem.

Pühapäevasel Rapla-Kehtna maanteejooksul osutas kõige tugevamat vastupanu Karl Mäe, kuid lõpuks võttis Ibrahim Wachira siiski oma. Võit tuli 11,5 km pikkusel distantsil 30sekundilise edumaaga, Wachira tulemuseks 36.32 ning Karl Mäele teise koha toonud resultaadiks 37.02. Kolmanda koha sai Dmitri Aristov, kes oli eelmisel päeval võitnud Alajõe rääbisejooksu.

Naistest oli teistest peajagu üle Liliana Torn (45.00), talle järgnesid Merle Siimsen (52.59) ning Merike Muru (53.08).

Lühema, 5 km distantsi võitis pikemal võistlusmaal kolmandaks jäänud Dmitri Aristov (17.01). Nimelt anti 5 km start tund aega enne 11,5 km starti, mis jättis võimaluse osaleda mõlemal distantsil. Täpselt seda Aristov ka tegi.

Teise koha sai sel võistlusmaal Johannes Laur (17.14) ning kolmanda kiireim naine, Birgit Pihelgas (19.13).

Kokku startis Rapla-Kehtna maanteejooksul 66 jooksjat.

Avafoto: Aleksandr Kuleshov.

Võistluse ajavõtuteenus: Timesport.

Kõiki Rapla-Kehtna maanteejooksu tulemusi näed Marathon100 andmebaasist SIIT.