Jooksmine 23.04.2022

Ida-Virumaal alustas uus jooksusari

Laupäevase Kohtla-Järve pargijooksuga pandi alus sealsele uuele jooksusarjale. Seitsmest etapist koosnev Ida-Virumaa jooksusari ühendab mitmeid juba tuttavaid spordiüritusi, kuid lisandunud on ka uusi võistlusi.

Jooksusari võib olla uus, kuid endiselt valitseb idapiiri läheduses toimuvaid võistlusi Dmitri Aristov, kes nopib esikohti vaatamata sellele, millist nime rahvajooks kannab. Täna tuli võit ligikaudu kuue kilomeetri pikkuselt Kohtla-Järve pargijooksu põhidistantsilt. Treeningpartneri särki kandev jooksja kulutas rajal aega 16 minutit ja 54 sekundit. Teise koha pälvis Aristovi klubikaaslane Andrei Škubel (17.34). Järgmised kaks kohta võtsid sisse Alutaguse Suusaklubi esindajad Allain-Marco ja Danny-Rocco Anton, ajad vastavalt 17.47 ja 18.02.

Naistest said Alutaguse suusahundid kaks pjedestaali väärilist kohta, kuid võitu samuti mitte. Esikoha pälvis Hillevi Velba (19.38). Aveli Uustalu jäi maha ligi minutiga (20.35) ning Herta Rajas pooleteisega (21.21).

Lühemal, 3 km pikkusel võistlusmaal olid kiireimad Anette Ahu (Alutaguse Suusaklubi) ja Igor Krawczyk.

Kokku sai Kohtla-Järve pargijooksu ajavõtuga jooksudistantsidel tulemuse kirja 90 võistlejat. Pargijooksu tulemusi vaata Marathon100 andmebaasist SIIT.

Ida-Virumaa jooksusari jätkub 7. mail Aidu karjääris toimuva seiklusjooksuga.