Jooksmine 11.09.2021

Ideaalilähedane ilm tiivustas Tallinna maratonil isiklike rekorditeni

Tänavune Tallinna maratoni rada on kõigi aegade laugeim, rajal puuduvad suured tõusud ning ka kurve, mis kiiruse alla võtavad, praktiliselt ei ole. Ainuke faktor, mis mereäärsel võistlusrajal tulemust mõjutada võis, oli tuul. Ent laupäevasel poolmaratonil olid ilmaolud ideaalilähedased: tuul oli õhkõrn, lipud vaevalt lehvisid. Teisisõnu, kõik eeldused heade tulemuste jooksmiseks olid loodud.

Kui eeldused on loodud, siis tuleb need vaid ära kasutada. Seda täna kiireimad jooksjad tegidki.

Poolmaratoni võitis Tiidrek Nurme, kes on loomulikult alati stardis võidumõtetega. Sel korral ei tulnud võit väga kergesti, tugev Läti jooksja Janis Viskers pakkus Tiidrekule konkurentsi sisuliselt viimase kilomeetrini.

Tiidreku võiduajaks poolmaratonis 1.05.39. Viskers jäi maha kolme sekundiga (1.05.42).

Kolmanda koha sai uue suurepärase isikliku rekordi püstitanud Leonid Latsepov (1.05.49), kellele Nurme suurema osa distantsist heaks tempomeistriks oli. Latsepovi tulemuseks 1.05.49.

Uued isiklikurd rekordid jooksid ka järgmised kaheksa lõpetajat! Karel Hussar sai neljanda koha (1.07.16), Juri Kovaljov viienda (1.07.23) ning sakslane John Volkenandt kuuenda.

Ka naiste parim, triatleet Helena Peik püstitas uue poolmaratoni rekordi (1.24.09). Teise koha pälvis Kelly Nevolihhin (1.25.07).

Isiklikud rekordid püstitasid ka kolmandana lõpetanud Helen Bell (1.26.17), neljanda koha saanud Kertu Kula (1.26.41) ning viiendana lõpetanud Helin Meier (1.27.30). Kuuenda koha sai Maie Kuusik (1.27.55).

Kokku sai Tallinna maratoni 21,1 km distantsil tulemuse kirja 1165 osavõtjat.

Kõiki Tallinna maratoni poolmaratoni tulemusi näed Marathon100 andmebaasist SIIT.

Kui sa olid ka ise rajal, anna ka omapoolne hinnang võistluse korralduse kohta. Saad seda teha SIIN.