Jooksmine 30.07.2023

Iigaste metsajooksu võitsid Indrek Teppo ja Heleri Rebane

Valgamaa jooksusari jätkus pühapäeval Iigaste külas, enamvähem Muhkva, Viluski ja Tinu läheduses, kus oli kavas järjekorras juba 34s Iigaste metsajooks. Kõik, kes metsa läksid, tulid sealt ka ilmselt välja, s.t., kõik peale kooreüraskite. Selgusid ka võitjad.

7,4 kilomeetri pikkusel põhidistantsil oli kiireim Indrek Teppo, tuiemuseks temal 25.52. Indrek oleks võinud viimase jupi mõnevõrra aeglasemaltki joosta, sest järgmise mehe finišeerimisega läks veel tükk aega, täpsemini ligikaudu kaks minutit. Teise koha pälvis Iigastes Ever Sinisalu, tulemuseks 27.46. Selgitati välja ka kolmas koht, selle sai kolmandana lõpujoone ületanud Mati Kikkas (30.21).

Samad kohad anti välja ka naiste arvestuses. Esikoha võttis Heleri Rebane (32.09), kes jooksis oma konkurentide eest veelgi kaugemale eest ära. Teise koha võitis nimelt Käroli Kõvask, kes jäi Helerist maha ligemale kolme minutiga (34.58). Kolmanda koha teenis Valgamaal Ragne Margus, kelle lõpuajaks loomulikult 41.45.

Teine põhidistants, see 3,7 kilomeetri pikkune, oli mõnevõrra tihedama konkurentsiga. Meestest oli kiireim Robin Luht ja naistest Tatjana Mannima.

Kokku sai ajavõtuga jooksudistantsidel tulemuse kirja 141 osavõtjat, mis sellise ilusa suvepäeva kohta on üks väga ilus number.