Suusatamine 16.11.2019

Iivo Niskanen esimese lume võistlustel teistest peajagu üle, eestlastest parim Martin Himma

Soomes, Olosel toimuvatel esimese lume võistlustel võitis 10 km klassikadistantsi Iivo Niskanen.  Soomlasest kahekordse olümpiavõitja oli teistest selgelt parem, Niskanen läbis 10 km tulemusega 24.44,4.  Teise koha saanud Venemaa koondislane Aleksander Bolšunov kaotas 39,8 sekundiga.  Kolmandana lõpetanud Perttu Hyvärinen (Soome) jäi maha juba enam kui minutiga (+1.06,3).

Eesti suusatajatest oli parim Martin Himma (+2.28,0, 28. koht).  Henri Roos sai 30. koha (+2.30,9), Karl Rabakukk 42. koha (+2.52,0) ning Marko Kilp 53. koha (+3.15,2).  Kaarel Kõrge lõpetas 86. kohal (+4.15,5).

Kokku sai tulemuse kirja 102 suusatajat, rohkearvuliselt olid esindatud Soome ja Venemaa suusakoondised, kuid rajal oli ka üksikuid Norra, Valgevene, Kanada sportlasi.

Naiste 5 km distantsil oli parim Natalja Neprjajeva (14.34,7).  Soome suusatajad Krista Pärmakoski ja Kerttu Niskanen said teise ja kolmanda koha, kaotust vastavalt 3,8 ja 10,9 sekundit.

Eesti noortest suusatajatest sai Hanna-Brita Kaasik 48. koha (+1.57,1), Aveli Uustalu 52. koha (+2.04,4), Teiloora Ojaste 69. koha (+2.34,9), Laura Laan 77. koha (+3.01,8), Anni Jalakas 86. koha (+3.36,2), Aiki Jalakas 94. koha (+4.32,2) ning Kirke Jamnes 96. koha (+4.55,7).

Kokku sai tulemuse kirja 96. suusatajat.

Võistlused toimusid ca 15 kraadises külmas.

Eile toimunud sprindidistantsil oli eestlastest edukaim poolfinaali jõudnud Marko Kilp. Veerandfinaali ehk esimese 30 sekka pääsesid ka Henri Roos ja Alvar Alev.

Naiste sprindidistantsil pääsesid kvalifikatsionist edasi kaks eestlannat - Aveli Uustalu ja Hanna-Brita Kaasik.  Oma veerandfinaalides jäid nad vastavalt neljandaks (Uustalu) ja viiendaks (Kaasik) .

Sprindi võitsid Vene suusatajad Natalja Neprjajeva ja Aleksander Bolšunov.

Homme on Olosel kavas vabatehnikasõidud.

Tulemused:fis-ski.com