Jooksmine 29.06.2024

Indrek Teppo võttis Hellenurme suvejooksul ülekaaluka võidu

Kogenud triatleet Indrek Teppo naasis mullu peale viie aastast pausi uuesti jooksuradadele ning edukalt. Seda näitab kasvõi Tallinna maratoni 10 km distantsil tulemusega 34.41 saadud 16s koht. Tänavu on 49aastane Teppo startinud vaid kahel korral ning mõlemal korral võidukalt, eile võttis mees ülekaaluka võidu Hellenurme suvejooksul.

Teppo tulemuseks 10,2 km pikkusel põhidistantsil oli 36.45, mis on Marathon100 andmetel ka nimetatud jooksu uus rajarekord. Teise koha, täpselt nagu Valgamaa jooksusarja esimeselgi etapil, teenis Elar Kala, kes jäi võitjast maha ligemale kahe minutiga (38.44). Kolmas oli Erkki Hummal tulemusega 39.15.

Naistest oli Hellenurmes kiireim tänavu kahel Võrumaa jooksul esikolmikus lõpetanud Kairi Raag. Temagi võit oli võimas, sest tulemus 44.47 oli järgnevatest naistest ligi nelja minuti jagu parem.

Teise koha teenis Evelin Kisand (48.22) ning kolmanda Heleri Rebane (48.47).

4,7 km pikkusel lühidistantsil olid kiireimad Daniel Varikov ja Nora Liisa Uibo.

Kokku sai Hellenurme suvejooksu ajavõtuga jooksu- ja kõnnidistantsidel tulemuse kirja 175 osavõtjat.