Jooksmine 26.09.2023

Indrek Tobreluts võitis oma järgmise Euroopa meistrikulla

Endine tipplaskesuusataja Indrek Tobreluts võitis Itaalias Pescaras toimuvatel veteranide Euroopa meistrivõistlustel oma järgmise Euroopa meistritiitli. Tiitlivõistluste teine kuld tuli teisipäeval 5000 meetri jooksus.

47aastane Tobreluts läbis nimetatud võistlusmaa ajaga 15.21,78 edestades suuremaid konkurente vanuseklassis M45-49 enam kui kahe sekundiga. Hõbemedali pälvis Kojo Kyereme Suurbritanniast (15.24,32) ning pronksi Fredrik Uhrbom Rootsist (15.25,10).

Tobrelutsu tulemus oleks talle andnud kuldmedali ka viis aastat noorematega M40-44 vanuseklassis võisteldes.

EM-i esimese kulla võitis Tobreluts mõni päev tagasi toimunud 1500 meetri jooksus. Euroopa meistri tänane võidutulemus oleks veel käesoleva hooaja alguses tähendanud ka uut Eesti rekordit, kuid suve algul läbis veteranide vanuseklassis uskumatult kõvasse vormi tõusnud Tobreluts riigi uue tippmargiga 14.50,28, mis tol hetkel oli ka maailma hooaja tippmark antud vanuseklassis.